Od úterní noci klesají hladiny řek na Havlíčkobrodsku. Řeka Šlapanka klesla na první povodňový stupeň, na kterém se prozatím drží i Sázava.
Šlapanka dosáhla na měrném profilu v Mírovce maxima v pondělí ve 13 hodin, kdy hladina dosahovala k hranici 208 centimetrů. Od té doby pozvolna klesala, stav ohrožení byl zrušen v úterý v poledne.
Řeka Sázava před Havlíčkovým Brodem v Pohledských Dvořácích se udržela po celou dobu na normálním stavu. O několik kilometrů dále po proudu v Chlístově, dosáhla hladina prvního stupně a nyní klesá. Stejná situace je i ve Světlé nad Sázavou, kde stále platí stav bdělosti.
Těsně za hranicemi kraje Vysočina, ve Zruči nad Sázavou, je hladina Sázavy těsně nad hranicí pro druhý povodňový stupeň.
Více a aktuální informace na www.pvl.cz.
Autor: Ondřej Rázl