Starší dorostenci Dukly Jihlava se v pátek 3. února opět mohli spolehnout na výborné přesilovky a porazili Letce z Letňan 6:3.
HC Dukla Jihlava - HC Letci Letňany 6:3 (1:0 2:2 3:1)
Zápas odstartovali lépe hokejisté z Letňan, kteří už ve druhé minutě Literou ohrozili Svobodovu branku. Možnost dalšího tlaku nabídl hostům jihlavský obránce Březka, když se nechal vyloučit za podražení. Letci hráli většinu první třetiny aktivněji, ale svoji herní převahu nedokázali zužitkovat. V 18. minutě poslal rozhodčí Letňanské do čtyř a domácí hráči potvrdili výtečnou efektivitu svých přesilových her. Úspěšným střelcem byl Hynek Tobola, který technickou střelou od modré přesně trefil roh soupeřovy branky - 1:0.
Ihned po úvodní buly druhé třetiny fauloval hostující útočník Ječný. Vantuch našel přesnou přihrávkou Simona Berana a ten využil i druhou přesilovku Dukly - 2:0. Letci se ovšem nenechali zlomit a v 25. minutě vstřelil kontaktní gól Richard Nebeský - 2:1.
V další části třetiny si vypracoval několik nebezpečných šancí Jan Mandát. Jihlavská desítka nakonec Švihálka ve 31. minutě překonala a vrátila Dukle dvoubrankové vedení - 3:1. Hosté stihli odpovědět opět velice rychle, tentokrát ještě v té samé minutě. Ve skrumáži před Svobodovou brankou se nejlépe zorientoval David Chvátal a Dominik Svoboda lovil podruhé puk ze své sítě - 3:2. Ve druhé třetině se už skoré nezměnilo.
Do třetí třetiny nastupovali hostující s hendikepem, když si Martin Šír odpykával zbytek trestu z druhé třetiny. Ve 44. minutě vyhodil Janda nešťastně puk z vlastního obraného pásma mimo hrací plochu. Hostující obránce se ale na trestné lavici moc dlouho neohřál. Několik sekund po vhazování přidal svůj druhý gól Simon Beran a domácí využili třetí početní výhodu - 4:2. Ve 48. minutě tvrdě vystřelil jihlavský obránce Vítek a odražený puk dokázal dotlačit za Švihálkova záda důrazně hrající Ján Mahút - 5:2. O dvě minuty později přidal další gól domácích nejvíce bodující hráč této sezony Jan Mandát. Po pohledné individuální akci se ocitl sám před hostujícím golmanem a chladnokrevně zakončil - 6:2. Deset minut před koncem základní hrací doby si vzal domácí trenér oddechový čas. Letci hráli i přes nepříznivé skoré stále velice aktivně. Jejich úsilí se vyplatilo a v 56. minutě snížil Filip Ječný - 6:3, hosté ale obrat nedokonali. Starší dorostenci Dukly dokázali zvítězit potřetí v řadě a figurují na devátém místě tabulky.
Autor: Radek Steindl