Další úspěšné turnaje mají za sebou judisté z oddílu Orel jednota Žďár nad Sázavou. V dubnu bojovali na TÝNCUPU v Týnu nad Vltavou a na turnaji v Belgii.
TÝNCUP 2012 se konal v sobotu 7. dubna. Přihlásit se mohli mladší i starší žáci a žákyně, kteří nakonec reprezentovali tři státy: Česko, Rakousko a Německo. Ze žďárského týmu se nejvíc dařilo Danielu Pochopovi, který v kategorii mladších žáků do 46 kilogramů vybojoval zlato.
Jeho oddílový kolega Daniel Pintera získal v kategorii mladších žáků do 38 kilogramů stříbro, zatímco třetí reprezentat Žďáru, Antonín Kůžel z kategorie mladších žáků do 34 kilogramů vypadl v prvním kole.
„V celkovém hodnocení klubů v kategorii mladších žáků jsme se umístili na třetím místě z jednadvaceti hodnocených klubů, což je velký úspěch,“ ohodnotil výsledek týnské soutěže trenér oddílu Orel jednota Žďár nad Sázavou René Pintera.V Belgii třikrát na stupních vítězů
V pátek 13. dubna odjeli žďárští judisté do belgického Jodoigne, kam se sjeli sportovci z dvanácti světových států. Žďár reprezentovali Alena Šedová, Cyril Bojanovský, Daniel Pintera a Petr Štětka. Z víkendového zápolení si první místo odvezl Daniel Pintera, Cyril Bojanovský druhé a Alena Šedová dosáhla ve své kategorii na bronzovou příčku. Petr Štětka vypadl ne vlastním přičiněním v prvním kole. Kromě soutěžení si žďárská výprava udělala čas na návštěvu města Bruggy a podívala se k moři.
Daniel Pochop se kromě zmíněných dvou turnajů zúčastnil také Českého poháru v Chomutově, kde obsadil sedmé místo a připsal si tak body do Ranking listu.
Autor: Lucie Pátková