Kolektiv kamarádů a vedoucích, příroda, žádná elektřina, žádný internet. To jsou hodnoty, které nabízí tábor Gohiral 1785.
Občanské sdružení Gohiral pořádá tradiční stanové dětské letní tábory už dlouhou řadu let. "Cílem je během dvou týdnů zabavit děti a ukázat jim, jak se dá žít v přírodě, hrát hry v lese, na louce, koupat se v řece, jak rozdělat oheň a jak se k přírodě chovat. Vyzkoušet si jaké to je, když je před deštěm chrání pouze celta a bubnující kapky umožní krásné usínání na čerstvém vzduchu – to jsou zážitky na které z táborových let vzpomínají naši rodiče, my současní vedoucí a budou na ně vzpomínat i vaše děti," říká hlavní vedoucí tábora Jindřich Fousek.
Tábor je založen na dobrovolné práci kolektivu vedoucích, kteří se táboru věnují ve volném čase a probíhá dva týdny o letních prázdninách. "Děti jsou rozděleny do oddílů podle věku a pohlaví a také do oddílů smíšených, kvůli dalším hrám. V roce 2012 se uskutečnila hra Divoký západ, do které se zapojily všechny děti v táboře," vzpomíná Fousek.
Nově se sdružení rozhodlo uspořádat kromě tábora také několik akcí během školního roku. Brzy nás čeká společné pálení čarodějnic, dále je na programu turistický výlet po Vysočině a podzimní drakiáda. "Na všechny akce jsou srdečně zváni nejenom děti, které pravidelně na tábor jezdí, ale také ti, kteří se o své letním dobrodružství teprve rozhodují," zve Fousek.
Více informací o táboru i ostatních akcích najdete na www.gohiral.cz.
Autor: Ondřej Rázl