Muži odcizili desítky tun řepky a pšenice

JIHLAVSKO: Oba muži jsou obviněni z trestného činu

uniweb weby

Jihlavští kriminalisté dopadli pachatele, jejichž předmětem zájmu se stalo velmi neobvyklé zboží. Muži odcizili v několika případech z areálu společnosti uskladněnou řepku a pšenici. Jednalo se o celkové množství přes padesát tun. Oba podezřelé muže kriminalisté zadrželi a byli obviněni ze spáchání trestného činu, za který jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Minulý týden přijali policisté oznámení o krádežích zemědělských komodit, ke kterým docházelo ve firmě na Jihlavsku. Případem se začali zabývat kriminalisté oddělení hospodářské kriminality a zahájili prověřování. „Provedli jsme šetření a již druhý den jsme oba muže důvodně podezřelé ze spáchání trestné činnosti zadrželi,“ řekla por. Bc. Lucie Caklová, komisařka oddělení hospodářské kriminality. K zákroku došlo v nočních hodinách, když muži v areálu společnosti opět připravovali k odcizení pšenici, kterou naložili do nákladního automobilu a s plně naloženým vozidlem chtěl jeden z mužů odjet, v tom mu ale policisté zabránili.
Zadržené muže kriminalisté odvezli na oddělení policie, kde byli umístěni do cel. „Provedli jsme prohlídku nákladního automobilu Fiat Ducato,“ dodala komisařka s tím, že vozidlo s nákladem kriminalisté zajistili.  Na základě shromážděných důkazů zahájili kriminalisté trestní stíhání obou zadržených mužů, jeden z nich je cizí státní příslušnosti. „Muži ve věku čtyřiačtyřicet a čtyřiatřicet let byli obviněni ze spáchání přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ řekl npor. Mgr. Michal Olejníček, vedoucí oddělení hospodářské kriminality.  Starší z obviněných mužů v poškozené firmě pracoval a této situace využil. Předem se na krádeži domluvil s druhým mužem, kterému se plodiny hodily vzhledem k jeho pracovní činnosti v zemědělství. Oba muži jsou obviněni z toho, že na přelomu měsíců července a srpna opakovaně odcizili v areálu společnosti uskladněnou řepku a dále pšenici. Mladší z obviněných mužů do areálu společnosti jezdil s nákladním vozidlem v nočních nebo časných ranních hodinách a druhý muž mu pomocí nakladače na korbu nakládal řepku nebo pšenici. Plodiny směřovaly do hospodářských budov, kde si je čtyřiatřicetiletý muž uskladňoval. Z krádeže měli mít prospěch oba muži, a to ve formě finančního zisku z následného prodeje odcizené řepky a pšenice.
Na začátku minulého týdne čtyřiačtyřicetiletý muž navíc ještě naložil několik stovek kilogramů pšenice jiným zájemcům, kteří přijeli v noci vozidlem s vozíkem. Ve středu 10. srpna ukončili krádeže zemědělských plodin kriminalisté. Podařilo se jim zajistit i odcizenou řepku a pšenici, které po krádežích putovaly k čtyřiatřicetiletému muži. Odcizené plodiny se tak vrátily zpět jejich majiteli.  Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. por. Bc. Jana Kroutilová, komisař 18. srpna 2022


NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
čt 18.08.2022 08:140 +
 
Abonentní koncert 2

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini