Na Vysočině se rozjedou vlaky do stanice Recyklace

Vysloužilé elektrospotřebiče mohou lidé díky akci Jízda do stanice recyklace odevzdat ve speciálně označených vlakových soupravách i v určených stanicích. Pro prvních tři sta aktérů jsou připraveny odměny. Akci připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.

uniweb weby

Jízda do stanice Recyklace startuje v pondělí 19. září  na trase Havlíčkův Brod Žďár nad Sázavou. Speciálně označené vlakové soupravy budou na této trase sbírat vysloužilé elektrospotřebiče až do pátku 23. září. Zájemci mohou 19., 21. a 23. září odevzdat nepotřebné elektrospotřebiče do červených kontejnerů ve stanicích Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. A v úterý 20. a ve čtvrtek 22. září ve stanici Havlíčkův Brod a Chotěboř
„Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do projektu Jízda do stanice Recyklace, je to skvělá příležitost, jak oslovit co nejvíce lidí a připomenout jim, že vysloužilé elektrospotřebiče rozhodně nepatří do běžné popelnice, ale do míst určených pro jejich zpětný odběr, tedy do sběrných dvorů, speciálních červených kontejnerů či prodejen elektra,“ říká Zdeněk Chlád, krajský radní pro zemědělství a životní prostředí.
Prvních 300 cestujících, kteří vysloužilý spotřebič v rámci akce Jízda do stanice Recyklace přinesou, si za něj budou moci vybrat dárek. Každý navíc získá los. Pro ty, na které se už dárky nedostanou, čeká za odevzdaný spotřebič výherní los a drobná odměna.
Losování proběhne v pondělí 26. září, pět vylosovaných získá nový elektrospotřebič v hodnotě 1000 korun. Informaci o výhře obdrží textovou SMS zprávou, výhra jim bude doručena kurýrem na adresu, kterou výherce uvede, a to do týdne po slosování.
„Akce podpořená Krajem Vysočina a společnosti České dráhy, která se podílí na její celkové propagaci a poskytla prostory i vlakové soupravy, jež budou v rámci stávajícího jízdního řádu vybaveny sběrnými koši a netradičními průvodčími,“ vysvětluje Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN.


Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 17.09.2016 13:05
0 +
 

Hlavní zprávy