Nemocnice Třebíč otevřela po roční rekonstrukci pavilon U s modernizovanými ambulancemi. Nové prostory využívají endokrinologie, revmatologie, nefrologie, diabetologie, paliativní péče, logopedie, dětská rehabilitace i centrální odběry. Investice včetně vybavení přesáhla 33 milionů korun.
Pacienti Nemocnice Třebíč mohou nově využívat ambulantní provoz v modernizovaném pavilonu U. Rekonstrukce a vybavení vyšly na více než 33 milionů korun. Podle nemocnice přinesly úpravy více prostoru, přehlednější zázemí a komfortnější podmínky pro čekání i vyšetření.
Na zrekonstruovaném podlaží fungují endokrinologická, revmatologická, nefrologická, diabetologická a paliativní ambulance. Součástí je také poradna pro pozůstalé, dvě logopedické ambulance, dětská rehabilitace a centrální odběrová místnost.
Pavilon U byl postaven v roce 1998 pro interní obory. V části přízemí dříve sídlilo radiodiagnostické oddělení, které se v roce 2019 přesunulo do pavilonu C. Uvolněné prostory se postupně zaplnily různými ambulancemi, což však dlouhodobě nevyhovovalo provozním potřebám.
Nemocnice uvádí, že původní dispozice, nedostatek čekáren a světelné podmínky neodpovídaly současným požadavkům. Rekonstrukce měla tyto nedostatky odstranit a sjednotit ambulantní provoz do funkčnějších a kapacitně vhodnějších prostor.
Stavební práce trvaly více než rok a kolaudace proběhla 19. února 2026. Zakázku realizovala firma TIPA Telekom plus. Původní cena činila 18,5 milionu korun bez DPH, ale během rekonstrukce se navýšila téměř o sedm milionů.
Navýšení souviselo s pracemi, které se ukázaly až po zahájení rekonstrukce. Šlo například o úpravy konstrukcí podlah, řešení oken nebo doplnění činností, které nebyly v původním rozpočtu – například navazující úpravy po demolicích. Celková částka včetně vybavení tak přesáhla 33 milionů korun.
Nemocnice Třebíč je jedním z pěti zdravotnických zařízení zřizovaných Krajem Vysočina. V areálu probíhá v posledních letech více investic – kromě úprav ambulancí se připravují projekty týkající se paliativní péče a změn v dopravě a parkování.
Třebíčská nemocnice ročně hospitalizuje přibližně 17 tisíc pacientů a provede kolem 7 tisíc operací. Další krajské nemocnice fungují v Jihlavě, Pelhřimově, Havlíčkově Brodě a Novém Městě na Moravě.