O víkendu 11.-12. února sehráli stolní tenisté Sokola Žďár nad Sázavou odvetná utkání patnáctého a šestnáctého kola třetí ligy s KST Dolní Němčí a Sokolem Vracov.
V obou utkáních měli žďárští stolní tenisté svým soupeřům co oplácet, když si na podzim přivezli těsné porážky z Dolního Němčí 7:10 a z Vracova 8:10.
Sobotní odveta s předposledním celkem tabulky se nápadně podobala podzimnímu utkání v Dolním Němčí.
Žďárští hráči sice vyhráli obě čtyřhry, ale poté převzal iniciativu jejich soupeř a ujal se díky šňůře tří pětisetových zápasů vedení až o dva body 3:5. V kritickém okamžiku korigoval skóre dvěma body zkušený Jírek, jeden bod přidal Palát a Pluhař po dvou ztracených pětisetových bitvách udolal ve třetím pětisetovém zápasu žebříčkově nejvýš postaveného hráče hostů Orlovského.Do závěrečného kola nastupovali soupeři za stavu 7:7. Po porážce Paláta s Orlovským šel týmu příkladem kapitán Jírek, který zdolal v pátém setu dosud neporaženého Daňka. A když Halamka nestačil na Kubeše, zachraňoval remízu 9:9 pro domácí Pluhař se Sadílkem ve čtyřech setech. Ačkoliv domácí před utkání pomýšleli na plný bodový zisk, po čtyřhodinovém maratonu na pětasedmdesát setů musejí být vděční za dvoubodový příděl.
Zato nedělní duel se Sokolem Vracov svého podzimního předchůdce nepřipomínal ani náhodou. Hosté šli do dvoubodového náskoku hned po čtyřhrách, soupeře přehrávali ve všech ohledech a náskok neustále navyšovali. Vítězství hostujícího týmu 4:10 bylo zcela zasloužené.
Domácím tak vyvstaly vrásky na čele, neboť jejich náskok na sestupovou desátou příčku se ztenčil na pouhé dva body, a to v příštím dvoukole odjíždějí do favorizovaných Mikulčic a Lanžhota.
Na padesát procent se o víkendu zadařilo hráčkám SK Jihlava ve druhé lize, které se představily v domácí herně. Po dopoledním vítězství nad sestupem ohroženým TTC Komořany A 8:2 odpoledne podlehly Sokolu Neředín A 2:8, který je díky lepší vzájemné bilanci (v prvním utkání zvítězily jihlavské hráčky 7:3) odsunul na čtvrtou příčku tabulky.
Autor: Martin Pluhař