Řidič nákladního auta havaroval na Třebíčsku s alkoholem

V úterý 9. prosince před šestnáctou hodinou se srazila na silnici II/361 mezi obcemi Příštpo a Rozkoš na Třebíčsku dvě auta.

obrázek: Řidič nákladního auta havaroval na Třebíčsku s alkoholem

Jednapadesátiletý řidič jel s vozem Saab ve směru na Rozkoš, nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mírně namrzlém povrchu pozemní komunikace při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem. Po střetu byl Saab odhozen vpravo mimo silnici. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidiče vozu Saab, kterého zdravotníci převezli do nemocnice ve Znojmě. K jinému zranění osob při dopravní nehodě nedošlo,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.
U řidiče osobního vozu byl alkohol vyloučen na místě dopravní nehody provedenou dechovou zkouškou. U šestačtyřicetiletého řidiče vozu Tatra policisté naměřili 0,51 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška ukázala 0,47 promile. Řidič na místě nepředložil řidičský průkaz, pro jej policisté nemohli zadržet. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na zúčastněných vozidlech v celkové výši 41 000 korun.
Policisté dál zjistili, že na vůz Tatra má registrační značku, která není přidělena tomuto vozidlu a že registrační značky přidělené vozidlu Tatra jsou dočasně vyřazeny a uloženy do depozitu na příslušném městském úřadu. Další jízda řidiči nákladního vozu zakázali.

Autor: Milan Pilař

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články