
Instalace norných stěn, foto: HZS kraje Vysočina
„Podle scénáře cvičení samovolně sjel nakladač stavební společnosti do řeky. Z hydraulického systému stroje došlo k úniku nebezpečných látek a k následnému ohrožení fauny a flóry v řece. Hasiči na řeku nainstalovali norné stěny a unikající ropné produkty začali jímat.
Při hodinu a půl dlouhém cvičení si na dvě desítky profesionálních a dobrovolných hasičů ověřily správnost postupu, součinnost při nasazení norných stěn a jímání ropné látky z vodního toku.
Hasiči si také ověřili spojení mezi jednotkami, reálné dojezdové časy jednotek a spolupráci s krizovým štábem města Ledeč nad Sázavou,“ přiblížila průběh cvičení Petra Musilová, tisková mluvčí HZS kraje Vysočina.
Zúčastnili se ho profesionální hasičů z Ledče a Světlé nad Sázavou, Havlíčkova Brodu a Jihlavy společně s dobrovolnými hasiči z Ledče nad Sázavou. Na závěr cvičení představili hasiči zájemcům protipovodňové zábrany a nové prostředky na sběr a jímání ropných produktů.
Autor: Milan Pilař