Skláři ze Světlé se chystají také demostrovat

Odborový svaz zaměstnanců sklářského, keramického, bižuterního průmyslu a porcelánu pořádají ve středu 23. října demonstraci, zapojí se také skláři ze Světlé nad Sázavou.

obrázek: Skláři ze Světlé se chystají také demostrovat

Akce se uskuteční proti postojům vlády k řešení krize ve sklářských firmách a v porcelánu. Odboráři podle vlastního vyjádření požadují, aby vláda podporovala stabilitu a rozvoj a ne likvidaci výroby.

Podle svých slov demonstrují hlavně v zájmu zaměstnanců podniků a jejich rodin, ale také za záchranu výroby tradičního českého užitkového skla a porcelánu. Žádají, aby se stát v roli polovičního vlastníka příslušných firem aktivně zapojil do jejich záchrany a tím i do záchrany tisíců pracovních míst. Chtějí také, aby zaměstnanci dostali své výplaty za září.

Demonstrace začíná v 11.00 před Úřadem vlády České republiky. Odjezd autobusů ze Světlé nad Sázavou je v 7.00 ze Sázavské ulice. Zájemci o účast na protestu se musí nahlásit předem na závodním výboru Sklo Bohemia Světlá nebo na telefonním čísle 569 477 105, 106.

Autor: Šárka Nevoralová

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články