V neděli 18. dubna se policisté zaměřili mezi devátou a dvanáctou hodinou dopoledne na silnice Jihlavska, kde se uskutečnila dopravně bezpečnostní akce.
Na devatenácti místech Jihlavska zastavili policisté během tří hodin 159 vozidel a zjistili celkem 23 přestupků.
„Osmnácti řidičům uložili blokové pokuty v celkové výši 13 400 korun. Nejčastěji řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost, nebyli připoutání za jízdy bezpečnostním pásem a předjížděli na místech, kde je to zakázáno.
V jednom případě policisté naměřili rychlost vozidla v obci přes 70 km/h. Dva přestupky oznámili k projednání příslušnému správnímu orgánu. Z toho v jednom případě policisté přistihli řidiče, který vozidlem vjížděl na železniční přejezd v Jihlavě na ulici Na Dolech v době, kdy byla dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,“ popsala Jana Kroutilová, tisková mluvčí Policie ČR v Jihlavě.
Policisté se při kontrolách zaměřili především na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci a mimo ni a dodržování zákazu požívání alkoholu před nebo během jízdy. U tří řidičů zjistili, že požili před jízdou alkohol.
„Po deváté hodině dopoledne zastavili osmačtyřicetiletého řidiče v Lukách nad Jihlavou. Dechová zkouška odhalila 0,15 promile alkoholu. O dvacet minut později na stejném místě zastavili pětadvacetiletého řidiče, kterému při dechové zkoušce policisté naměřili 0,33 promile alkoholu. Třetího řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté ve stejné době v Třešti, pětatřicetiletá řidička měla 0,23 promile alkoholu v dechu,“ dodal Jana Kroutilová. Řidičům policisté zakázali další jízdu a jejich přestupek oznámí k projednání příslušnému správnímu orgánu.
Ilustrační foto: Vysočina-news.cz
Autor: Milan Pilař