V Jaroměřicích si připomněli válečnou dobu

Druhou světovou válku si připomněli v úterý 23. června v Jaroměřicích nad Rokytnou pietním setkáním při příležitosti uctění památky popravených boňovských obyvatel.

obrázek: V Jaroměřicích si připomněli válečnou dobu
/uws_images/firmy/083199/clanky/v-jaromericich-si-pripomneli-valecnou-dobu/000001_h.JPG

Při té příležitosti položili zástupci radnice květiny k pamětní desce na jaroměřické radnici, nesoucí slova jednoho z odsouzených „Jsem Čech a Čechy nikdy nezradím“.

/uws_images/firmy/083199/clanky/v-jaromericich-si-pripomneli-valecnou-dobu/000002_h.JPG
Připomínkou posledních dnů druhé světové války a tragických událostí byla přednáška Jaroslava Bašty z Muzea Vysočiny Třebíč pod názvem Druhá světová válka na Třebíčsku, která proběhla v obřadní síni městského úřadu.
Prostřednictvím dobových fotografií a videoprojekce si mohlo zhruba osmadvacet účastníků velice fundované, tudíž i zajímavé a názorné přednášky připomenout poslední dny a okamžiky druhé světové války v bližším i vzdálenějším okolí Třebíče, Moravských Budějovic a samotných Jaroměřic nad Rokytnou.
Po přednášce následovala diskuse, do níž se zapojila celá řada jaromoměřických pamětníků a účastníků pietního odpoledne. Spokojen s vývojem přednášky a zvláště s diskusí a jejím konci byl sám přednášející, který tak mohl doplnit svůj přehled a své znalosti o další fakta a další vzpomínky od pamětníků.

Autor: Jana Bečková

30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články