V Rozsochatci bojovali hasiči o pohár starosty obce

V sobotu 19. září se při příležitosti 110. výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů v Rozsochatci uskutečnil devátý ročník soutěže v požárním útoku O pohár starosty obce.

obrázek: V Rozsochatci bojovali hasiči o pohár starosty obce
/uws_images/firmy/083199/clanky/v-rozsochatci-bojovali-hasici-o-pohar-starosty-obce/000001_h.JPG

Program odstartoval v ranních hodinách společným fotografováním celého hasičského sboru u požární zbrojnice. Od půl jedenácté zahájili hasiči soutěž na fotbalovém hřišti, kde soupeřilo devět družstev mladých hasičů nejprve v požárním útoku klasickém a pak následoval požární útok na ruby, který spočíval v tom, že se prováděl pozpátku.

/uws_images/firmy/083199/clanky/v-rozsochatci-bojovali-hasici-o-pohar-starosty-obce/000002_h.JPG
V první soutěži zvítězilo družstvo Čachotín C, na druhém místě Dolní Krupá C a na třetím místě Rozsochatec A. V požárním útoku na ruby zvítězilo družstvo Čachotín C. Pro soutěžící byly připraveny ceny, medaile a za obě první místa dostali mladí hasiči z Čachotína dorty znázorňující stočené hadice.
/uws_images/firmy/083199/clanky/v-rozsochatci-bojovali-hasici-o-pohar-starosty-obce/000003_h.JPG
Následovala přestávka, kdy se sjížděla družstva na soutěž dospělých. V půl druhé zahájil soutěž starosta místních dobrovolných hasičů Jakub Dobrovolný slavnostním nástupem všech družstev. Soutěžit se začalo nejprve v kategorii žen, které se zúčastnilo také devět družstev. Na prvním místě umístilo družstvo Rozsochatec B, na druhém Břevnice a na třetím Dolní Krupá. Poté své síly změřila dvě družstva v kategorii veteránů, zvítězilo družstvo Kyjova a druhé skončilo družstvo Rozsochatce.
/uws_images/firmy/083199/clanky/v-rozsochatci-bojovali-hasici-o-pohar-starosty-obce/000004_h.JPG
Další soutěžní kategorií byl požární útok mužů, kterého se zúčastnilo třináct družstev. Zvítězil domácí Rozsochatec A, před Břevnicí a Střížovem. Po vyhlášení výsledků a předání cen a pohárů vítězům, se i u dospělých konala netradiční soutěž pivní štafeta. V kategorii žen se na prvním místě umístilo družstvo Břevnice a v kategorii mužů Rozsochatec B.


Autor: Lenka Hyršová

Další články