V neděli 21. července vstoupí jihlavští fotbalisté do nového ročníku Gambrinus ligy. Od 20.15 přivítají na svém stadionu fotbalisty pražské Sparty.
V loňské sezoně začínala Vysočina také s týmem z hlavního města. Tentokrát Slavii nahradí soupeře ještě zvučnějšího jména a to Sparta Praha. Jihlavští fotbalisté však odmítají roli jednoznačného outsidera. „Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů, ale naše mužstvo je dostatečně motivované a věřím, že doma jsme dost silní, abychom mohli hrát s kýmkoliv,“ řekl před utkáním František Komňacký, který zároveň doufá, na utkání bude vyprodáno a jeho celek poženou vpřed také diváci.
Zájem o vstupenky potvrzuje Miroslav Fuks: „Zájem o vstupenky je enormní, předpokládáme, že do prodeje půjde méně než dva tisíce vstupenek, prodali bychom jich ale i deset tisíc. V pátek dopoledne očekáváme velké fronty.“ Toto prohlášení z úst tiskového mluvčí klubu zazněla už v úterý. Vyjádření z pátku ale spoustu diváků zklamalo, protože kvůli velkému zájmu obchodních partnerů půjde do prodeje pouze pět set vstupenek.
Ti, kteří se na utkání nedostanou, mohou sledovat utkání alespoň v televizi, kde jej vysílání sportovní kanál České televize.
Do utkání zcela jistě nezasáhne Adam Jánoš, který je v Jihlavě na hostování právě z pražské Sparty a ta svému hráči v zápase nedovolila nastoupit. Jinak může trenér Komňacký počítat se všemi hráči. V základní sestavě tak v útoku pravděpodobně nastoupí Vojtěch Přeučil, posila z Dukly Praha, jež má za úkol zaujmout pozici Tecla, který loni na podzim přispěl deseti brankami k záchraně Vysočiny. „Má předpoklady, je to však jiný typ než ostatní útočníci, je takový důraznější a uvidíme, jak se bude jevit dál. Zatím ho tu máme čtrnáct dní, takže těžko říct, že máme nového Tecla, nicméně předpoklady na to, aby střílel branky má. Je to ten typ, který jsme hledali,“ zhodnotil novou akvizici jihlavský trenér.
Autor: Lukáš Zelený