Žena spadla na Žďársku ze skály a zranila se

Nedaleko Českých Křižánek na Žďársku zachraňovali ve středu 3. října odpoledne hasiči žena, která se zranila po pádu ze skály.

obrázek: Žena spadla na Žďársku ze skály a zranila se

Profesionální hasiči ze Žďáru nad Sázavou a dobrovolní ze Svratky vyjeli na místo před jednou hodinou po poledni. „Podle prvotních zjištění prováděla žena na místě mapování lokality a terénu. Ze skály nazvané Čtyři palice se ale náhle zřítila z výšky přibližně čtyř metrů a následně se po stráni skutálela dolů.
Cesta na místo zásahu byla pro hasiče komplikovaná. Kvůli nepřístupnému terénu museli vozidla odstavit přibližně kilometr od místa zásahu a zbytek cesty dojít pěšky. Souběžně s hasiči na místo dorazili také zdravotníci,“ přiblížila Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.
Záchranáři společně ženě poskytli první pomoc. Po ošetření na místě události přenesli hasiči na nosítkách ženu do sanitního vozu, který ji přepravil na louku u Milov, odkud ji letecky transportovali zdavotníci k dalšímu ošetření do nemocnice.

Úvodní ilustrační foto: Vysočina-news.cz

Autor: Milan Pilař

31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články