https://nominatim.openstreetmap.org/search?q=%C5%A0t%C4%9Bp%C3%A1nkova+108%2C+Chrudim&format=xml&polygon=0&addressdetails=149.9511520;15.7939059;Štěpánkova 108, Chrudim 537 01, Česko Sociální pracovník/ce, Speciální pedagog/žka | Nabídka práce REGIONVYSOCINA.CZ

Práce Nabídka zaměstnání

Sociální pracovník/ce, Speciální pedagog/žka

Centrum J. J. Pestalozziho, o.p.s

Štěpánkova 108, Chrudim

Detail firmy

Barbora Mániková
724309177

  • směny

    Jednosměnný provoz

  • min. vzdělání

    Vyšší odborné

Nástupní plat 24 300,- až 33 810,- Kč

Místo výkonu práce Chrudim.
První kontakt emailem.
Náplň práce:
- přímá práce s klienty, tj. s dětmi od 6 let, dospívajícími a s mladými lidmi do 26 let, kteří aktuálně jsou nebo v minulosti byli v zařízení ústavní výchovy, pěstounské péči, nebo jsou ohroženi nařízením ústavní výchovy a jsou v péči OSPOD, nebo klienty Probační a mediační služby,
- individuální a skupinová práce s různorodou klientelou, důležitost časové flexibility,
- realizace činností zaměřených na rozvoj osobnosti klientů,
- poskytování sociálně terapeutických, speciálně pedagogických, preventivních a zátěžových aktivit, krizové intervence,
- poradenství a nácvik v praktických oblastech - práce, bydlení, úřady a instituce, hospodaření s financemi, sociální dávky,
- doprovázení klientů - při přemísťování do jiných typů zařízení ústavní výchovy, při odchodu z dětského domova zpět do rodiny či do samostatného života, doprovod i při obtížných situacích klienta (na úřady, k lékaři, na výslechy atd.),
- upevňování základních společenských, sociálních a pracovních návyků,
- dokumentace činnosti, tvorba pracovních a metodických postupů, projektová dokumentace
- zajištění provozu služby, příprava aktivit, organizační a technické zajištění služby

Požadavky:
- profesní kvalifikaci dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, tj. vyšší odborné nebo VŠ
- bezúhonnost a čistý trestní rejstřík podmínkou,
- praxe v oboru sociálních služeb, výhodou je zkušenost práce s dětmi a dospívajícími
- při výkonu práce požadujeme samostatnost, zodpovědnost, časovou flexibilitu, kooperaci v rámci týmu, citlivý a aktivní přístup
- orientace v legislativě, právních předpisech týkajících se sociální oblasti
- znalost práce na PC min. uživatelská úroveň
- řidičský průkaz typu B
- kurz krizové intervence a psychoterapeutický výcvik výhodou.
- znalost práce na PC, vedení sociální agendy, dokumentace