Anna Henzlová reprezentovala Vysočinu v Bratislavě

Uplynulý víkend proběhly v Bratislavě za účasti mladých lidí z Česka, Slovenska, Maďarska, Polska a Rumunska XXVI. Mezinárodní sportovní hry dětí z dětských domovů.

Anna Henzlová na nejvyšším stupni vítězů

Soutěžilo se ve stolním tenise, atletických disciplínách, fotbale chlapců a volejbale dívek. Za Vysočinu se kvalifikovala pouze Anna Henzlová z Dětského domova Nová Ves u Chotěboře, která na Celorepublikových hrách dětských domovů vyhrála stolní tenis mezi děvčaty.
Při příjezdu do Bratislavy v pátek 10. června se v odpoledních hodinách rozběhl turnaj ve stolním tenise, kde Anna Henzlová obsadila v silné konkurenci po urputných bojích páté místo, ale nic nevzdávala a ve smíšené čtyřhře zabojovala a v silně obsazeném turnaji vybojovala s chlapcem s DD Ostrava Na Vizině celkově první místo.
V sobotu po slavnostním zahájení se děti z Česka pustily do bojů v atletických soutěžích, kde v běhu, štafetových bězích, bězích na 800 a 1500 m, skoku do výšky a dálky přesvědčivě obsazovaly nejvyšší stupně vítězů, méně se dařilo našim ve vrhu koulí. I tak v atletických disciplínách ČR byla dominantní. Vcelku se dá kladně hodnotit i fotbalový turnaj, kde borci z ČR první zápas s domácím týmem prohráli 3:7, ale v dalších zápasech porazili Polsko 5:2, Maďarsko 4:1 a Rumunsko 2:0. Celkově obsadili druhé místo. Méně se dařilo dívkám ve volejbale, které obsadily 4. místo.
Po sečtení všech dosažených bodů po dvoudenním klání u jednotlivých států bylo konečné pořadí následující: 1. Slovenská republika, 2. Česká republika, 3. Maďarská republika, 4. Polská republika a 5. Rumunská republika.

Úvodní foto: Radostný tým ČR

Autor: Marcela Dobrá