Dobrovolní hasiči z Bystřicka poměřili své síly ve Věchnově

0

Žďársko


Soutěž mezi požárníky, které se dle způsobu provedení říká hovorově klasika, se konala v sobotu 13. června na hřišti ve Věchnově. Zúčastnili se jí i bystřičtí hasiči.

Celkem v sobotním klání bojovalo devatenáct družstev mužů a třináct družstev žen ze sborů, které patřily k nejlepším v prvním kole soutěží pořádaných v jednotlivých okrscích žďárského okresu. Z okrsku Bystřice nad Pernštejnem si trouflo pět týmů, a to muži z SDH Písečné a domácí SDH Věchnov, z žen SDH Bohuňov, SDH Lísek a SDH Rozsochy.

Vyhrála Stránecká Zhoř a Bohuňov

Soutěžilo se ve třech disciplínách – požární útok, štafeta s překážkami osmkrát 50 metrů a teorie. "Mezi muži patřil stupeň nejvyšší SDH Stránecká Zhoř, těsně před SDH Oslavice a SDH Veselí. U žen zvítězilo družstvo SDH Bohuňov před SDH Rovečné a SDH Hamry," informoval velitel bystřického okrsku Vít Mičín.

Okolí Bystřice nad Pernštejnem registruje sedmnáct sborů dobrovolných hasičů, které zřizuje Městký úřad Bystřice nad Pernštejnem plus obecní úřady v Bohuňově, Lísku, Písečném, Rozsochách, Velkých Janovicích, Věchnově a Ždánicích. "Sbory zmíněných obcí jsou sdruženy v SH ČMS - Okrsek Bystřice nad Pernštejnem, který od dubna 2009 funguje jako samostatný právní subjekt," uvedl Mičín.

Předešlým soubojům nepřálo počasí

Soutěž ve Věchnově ale není jedinou, kterou letos bystřičtí hasiči uspořádali. Klání v požárním sportu se konalo 31. května na sportovním stadionu v Bystřici nad Pernštejnem. "Účast na požárních soutěžích patří k jedné ze základních a každoročních činností hasičů," poznamenal velitel bystřického okrsku.

V květnové soutěži za deštivého počasí soupeřili muži, ženy a dorostenci okresu Žďár nad Sázavou o postup do krajského kola. Bojovalo se dle celostátně platných pravidel požárního sportu. "Nepříznivé počasí nedalo zrovna nejlepší podmínky pro sportování, z důvodu bezpečnosti bylo nutno ze štafety 4x100m vyloučit běh přes kladinu a nakonec se zesilujícím se deštěm byly zrušeny přebory jednotlivců," popsal akci Mičín.

Požární útok za vytrvalého deště absolvovali všichni celý. Mezi muži obstálo nejlépe družstvo z Radostína nad Oslavou. Ženy měly pouze jedno družstvo, a to z Velkého Meziříčí. Z dorostu si vedly nejlépe u žen i mužů celký z SDH Ruda, ze smíšených družstev bylo nejlepší SDH Dobrá Voda. "Přestože ze sborů našeho okrsku v požárním sportu zatím nikdo nesoutěží, uskutečnila se tato soutěž v Bystřici již potřetí v řadě za sebou," uzavřel velitel.

Na úvodní fotografii je vítězné družstvo žen SDH Bohuňov.

Autor: Lucie PátkováSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
Vysíláme živě.cz