Kufrujte na Vysočině pro radost i dobrou pohodu

0

kufrování, brtnice, nové město na moravě, krátká, vysočina, chaloupky


Nalézt lampion uprostřed zimního lesa, procvičit si svůj orientační smysl a protáhnout celé tělo na čerstvém vzduchu může v závěru roku každý, kdo zavítá na některé z tradičních chaloupeckých kufrování. Uskuteční se hned na třech místech Vysočiny, v Brtnici, Novém Městě na Moravě a v Krátké u Sněžného ve Žďárských vrších.

„Přijďte se po svátcích protáhnout i se svými známými. Vybrat si můžete malebná zákoutí města s parkem, zákruty říčky, starobylé uličky nebo těžší les se skalnatými partiemi. Máme připravených několik tratí, a to jak pro závodníky, tak pro rekreační běžce a děti," zve Marie Rajnošková, jedna z organizátorek akce. 

Kufrovat s Chaloupkami se letos bude: 

Ve středu 27. prosince v Brtnici se startem v sídle ředitelství ekocentra Chaloupky - Široká 378. Cena 40 Kč za jednu mapu (tzn. jednotlivec i rodina, co se jde projít společně, mají stejné vstupné). K dispozici bude horký čaj, voda, případně káva. 

V pátek 29. prosince v Novém Městě na Moravě se startem v Horáckém muzeu na Vratislavově náměstí. Cena 40 Kč/osoba, 130 Kč/rodina. Na přípravě akce spolupracuje Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě a Bratrstvo Žďárských vrchů.

V sobotu 30. prosince v Krátké u Sněžného ve Žďárských vrších, se startem na statku č. 2 za kapličkou, se kufrovací "kolečko" uzavře. Cena je 40 Kč/osoba, 130 Kč/rodina. Na přípravě akce spolupracuje Bratrstvo Žďárských vrchů.

Tradicí je, že se kufruje za každého počasí, start je vždy mezi 10.00 a 14.00. Pořadatelé zapůjčí buzolu, uschovají svršky i jiné věci. Nejedná se o žádný oficiální závod, jde spíše o to, aby si příchozí zkusili podle zákresu na speciální mapě obejít či oběhnout vytčenou trasu. 

„Talířem horké polévky v Krátké, chlebem se škvarky v Novém Městě nebo bylinkovým čajem všude pohostíme i letos účastníky našich kufrování. V Krátké se navíc můžete těšit na polévku vařenou na venkovním kotli s obsluhou v horáckém kroji. A v Novém Městě mohou účastníci kufrování navštívit Horácké muzeum zdarma“, uzavírá Marie Rajnošková. 


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
Vysíláme živě.cz