Mlékárenským výrobkům nejen na Vysočině se daří

0

přibyslav, mlékárenský den, havlíčkobrodsko


Po šestadvacáté se sejdou mlékaři na svém dni v sobotu 9. září v Přibyslavi. Z vysočinských farem a mlékáren se akce zúčastní a své výrobky zájemcům nabídnou Bel sýry Želetava, DoRa Ratibořice, Dvorský statek Olešenka, Farma rodiny Němcovy Netín, Lacrum Velké Meziříčí, Luka Vysoké Studnice, Mlékárna Polná, Moravia Lacto Jihlava, Mlékárna Žirovnice, Savencia (dříve Pribina Přibyslav).

Po prvé se předvede s bohatou kolekcí tradičních tvarůžků firma A. W. z Loštic, po druhé Fukovi z Markvarce. Doplní je dalších devět podniků, zabývajících se převážně výrobou sýrů a jogurtů.

Předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček pronesl na tiskové konferenci, konané ve středu, zásadní projev, v němž zdůraznil velký nárůst zájmu spotřebitelů o kvalitní výrobky. Jeho řeč byla plná pozitivních čísel včetně informací o rostoucí ceně másla, kterou však označil coby odpovídající.

Touto ožehavou otázkou se ostatně zabývali ve svých proslovech všichni řečníci, z nichž starosta Přibyslavi Martin Kamarád popsal, jak si vyrábí jeho rodina máslo doma sama.

„Skoro každá pátá kráva je z Vysočiny,“ uvedl radní kraje Vysočina Martin Hyský, a dodal, že v roce 2016 měl kraj nejdynamičtější nárůst produkce mléka o dvě procenta oproti roku 2015. 

Ministr zemědělství Marian Jurečka svou účast na konferenci z pracovních důvodů zrušil, takže tradice neúčasti člena vlády byla stejně jako v předchozích pětadvaceti ročnících přibyslavského Mlékárenského dne zachována.


Bližší informace k Mlékárenskému dni.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód