Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky v Havlíčkově Brodě

0

tříkrálová sbírka, havlíčkův brod, havlíčkobrodsko, oblastní charita havlíčkův brod


O téměř pětadvacet tisíc korun více než v loňském roce ukrývaly tříkrálové kasičky, které se do sídla Oblastní charity Havlíčkův Brod sešly z Havlíčkova Brodu a jeho místních částí. Rekordní výtěžek tak činil celkem 210 113 korun.

Peníze tentokrát pomohou nakoupit šestnáct aut do terénních služeb, díky nimž bude možné zachovat a dále rozvíjet kvalitní péči, kterou pracovníci Oblastní charity Havlíčkův Brod poskytují potřebným lidem přímo v jejich domácnostech. 

Tříkrálovou sbírku v Havlíčkově Brodě odstartovala už v pátek 5. ledna tradiční „Ředitelská“ Tříkrálová koleda. Do domácností pak skupinky koledníků zavítaly o den později. „Z rekordního výtěžku v Havlíčkově Brodě a jeho místních částech máme velkou radost. Já o to větší, protože jsem letos v roli místního asistenta sbírky absolvovala premiéru, a tak jsem byla do poslední chvíle malinko nervózní, aby vše dobře dopadlo,“ usmála se Markéta Hladíková. Dodala, že podle ohlasů z řad vedoucích skupinek koledníků se sbírka povedla. „Mají tu zkušenost, že čím déle na tři krále chodí, tím více je to baví a tím více lidí se na ně už těší. A i výtěžek sbírky je o kousek, nebo dokonce o kus, vyšší,“ uvedla havlíčkobrodská koordinátorka. 

Výtěžek z letošního ročníku poputuje na podporu nákupu celkem šestnácti aut do terénních sociálních služeb při havlíčkobrodské Charitě. Organizaci se totiž poštěstilo získat na tuto koupi finance z Evropské unie, ovšem pět procent z celkové částky musí zaplatit z vlastních zdrojů. Auta dennodenně potřebují pracovníci, kteří poskytují péči i lidem z Havlíčkova Brodu a okolí. Konkrétně se jedná o Centrum osobní asistence pomáhající seniorům a lidem s hendikepem, dále o Šipku – sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi a Středisko rané péče dojíždějící do rodin s dítětem s postižením či po komplikovaném porodu. Na Havlíčkobrodsku existuje také Domácí hospicová péče určena pro ty, kteří si přejí umřít doma mezi svými blízkými. „Terénní sociální práce má nenahraditelné místo v síti sociálních služeb. Pomáhá jak samotným klientům, již si nepřejí opustit domov, pokud to jejich zdravotní stav nevyžaduje, tak i jejich rodinným příslušníkům, kteří vědí, že se jejich blízkému dostává kvalifikované péče v době, kdy oni sami musí například do zaměstnání,“ podotkla Jana Dománková. V roce 2017 havlíčkobrodská Charita pomohla na Havlíčkobrodsku zhruba tisícovce klientů. 

Tříkrálová sbírka 2017 významně přispěla k rozšíření nabídky charitní Půjčovny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek v Havlíčkově Brodě a v Humpolci a rovněž podpořila poskytování různých druhů terapií, které jsou mezi charitními klienty hojně vyhledávané. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA