Úspěšná rodačka ze Sedliště u Jimramova mezi evropskou i světovou elitou

Jednou z úspěšných atletek z Vysočiny je Lada Vondrová, která v současnosti studuje na Sportovním gymnáziu v Pardubicích.

uniweb weby

Šestnáctiletá atletka pochází ze Sedliště u Jimramova a do loňského roku chodila na ZŠ v Jimramově a závodila za atletický oddíl Atletika Polička, z. s. Od loňského listopadu je členkou Hvězdy Pardubice, z. s.
„Lada Vondrová patří mezi nejlepší dorostenecké a juniorské atletky v ČR. Loni na mistrovství ČR dorostu vyhrála běh na 800 metrů a bronz získala na 300 metrů překážek. Na mistrovství ČR dospělých pak na 400 metrů překážek splnila limit pro mistrovství světa juniorů do sedmnácti let. To se konalo v Cali v Kolumbii a Lada skončila na třináctém místě v osobním rekordu 60,73 sekundy,“ vypočítává úspěchy Lady Vondrové vedoucí trenér atletiky na Sportovním gymnáziu v Pardubicích Jaroslav Jón.

Lada Vondrová, archiv Jaroslava Jóna

V letošním roce na své úspěchy navázala a na halovém mistrovství ČR dorostu byla stříbrná v běhu na 400 metrů a bronzová v halovém pětiboji. „Na mistrovství ČR dospělých doběhla na výborném čtvrtém místě v čase 55,47 sekundy. V současné letní sezoně její výsledky gradují. Nejprve na vícebojařském mistrovství ČR v květnu vybojovala v sedmiboji dorostenek stříbrnou medaili. Její hlavní disciplína je ovšem 400 metrů překážek. Na prvním kole první ligy si zaběhla na konci května nový osobní rekord časem 59,96 sekundy, čímž splnila A limit pro Mistrovství Evropy juniorů do 17 let v gruzínském Tbilisi, které se koná od 13. do 17. července 2016. Byla nominována na mezistátní utkání ČR-Maďarsko-Slovinsko-Slovensko dorostu v Brně, které se konalo v sobotu 11. června, kde s převahou zvítězila na 400 metrů překážek v čase 59,53 sekundy. Tento nový osobní rekord současně znamená i splnění limitu pro Mistrovství světa juniorů do 19 let v Bydhošti, které se bude konat od 19. do 24. července 2016. V tuto chvíli ji dosažený výkon řadí v její kategorii na čtvrté místo v Evropě a na desáté místo ve světě. Nadcházející víkend ji čeká mistrovství ČR dospělých v Táboře a další víkend 25. a 26. června Mistrovství ČR dorostu v Třinci. V červenci pak uvedené ME 17 a MS 19,“ dodává Jaroslav Jón, který se také osobním trenérem mladé nadějné atletky.

Autor: Milan Pilař