Ve čtvrtek 13. března hostí salonek Zámecké restaurace v Polné v rámci projektu Jeden svět projekci dánsko-německého snímku Krev v mobilech režiséra Franka Piasecki Poulsena.
Napadlo vás někdy, že se ve vašem mobilu mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo? A že každým zavoláním nepřímo podporujete největší válečný konflikt od doby druhé světové války, kterému za posledních patnáct let padlo za oběť pět milionů lidí?
Pátrání začíná na Světovém mobilním kongresu v Barceloně a v Demokratické republice Kongo. Dětská práce, prostituce nezletilých dívek, smrt zavalením a přestřelky mezi členy místních gangů jsou zde každodenní realitou. Stejně jako všudypřítomná korupce v této africké republice.
Hostem bude pro projekci prostřednictvím Skype Tomáš Lindner, redaktor týdeníku Respekt, který se věnuje dění ve světě, především Německu, subsaharské Africe a vztahu bohatých a chudých zemí.
Začátek projekce je v 18.00.
Autor: Eva Vařejčková