Nové prostory pro vzdělávání zdravotníků v Havlíčkově Brodě

Půda Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Havlíčkův Brod po necelém roce doznala významných změn.

uniweb weby

Z nevyužívaného prostoru v průběhu necelého roku vznikly dvě nové učebny

„Nejenom potřebnost dalších prostor pro vzdělávání studentů ošetřovatelských oborů, ale i vzdělávání dospělých, veřejnosti, pracovníků sociálních služeb i zdravotnických zařízení v oblasti speciální péče o seniory nás společně s vedením školy přivedlo k realizaci této investice,“ přibližuje budoucí využití prostor Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, který se slavnostního otevření přístavby účastnil společně s Martinem Kuklou, náměstkem pro oblast ekonomiky a majetku, a s Janou Fialovou, radní pro oblast školství.

Součástí stavby je i řízené větrání a chlazení. 

Půdní vestavba vyvolala zároveň stavební úpravy střechy včetně krytiny. Celkové náklady ve výši 12,7 milionu korun byly plně hrazeny z rozpočtu Kraje Vysočina. Historie zdravotnické školy v Havlíčkově Brodě sahá do roku 1946. V současné době nabízí pět oborů, dva v rámci střední školy, dva v rámci vyšší odborné školy a specializační studium v oboru ošetřovatelská péče v psychiatrii. Škola je začleněna do Asociace ředitelů zdravotnických škol, odborné učitelky jsou zastoupeny v profesní organizaci - Česká asociace sester.

Fotogalerie
Autor: REGIONVYSOCINA.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
út 23.10.2018 18:210 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024