Chotěboř ožila tancem

Ve znamení tance se neslo celé odpoledne ve čtvrtek 8. dubna. Základní škola Smetanova v Chotěboři pořádala šestý ročník pódiových skladeb.

obrázek: Chotěboř ožila tancem
ch-07.JPG

K vidění byla spousta osobitých vystoupení žáků Základní školy Smetanova, kteří si na svých choreografiích dali opravdu záležet. Hala žila hudbou, a to doslova. Ke slyšení byly snad všechny písně od šedesátých let do moderních diskotékových hitů přes půvabné španělské rytmy. Mimo soutěžních vystoupení mohli diváci zhlédnout i velké množství hostů jako například gymnastickou kulturní vložku, vystoupení taneční skupiny PFD a další. Diváků bylo ve sportovní hale Chotěboř opravdu požehnaně, o čemž svědčila i dobrá nálada a chuť povzbuzovat všechny účinkující.

ch-05.JPG
Soutěžící absolvovali tři představení, pro první a druhý stupeň Základní školy Smetanova a pro veřejnost. „Choreografii vymýšlela naše skupina dva měsíce, ale jiným to trvalo i pět měsíců. Většinou nápady přicházely samy. Zkoušeli jsme asi pět hodin týdně,“ přiblížila Klára Dobrá, členka týmu 8. C, podle které bylo lepší publikum jejich spolužáků. „Protože jsme měly větší podporu spolužáků,“ dodala s tím, že rivalita mezi soutěžícími v podstatě žádná nebyla, protože si všichni navzájem fandili. V příštím roce plánují pokračování.
Můžeme se tedy jen těšit, co si žáci Základní školy Smetanova připraví příště.


Autor: Nikol Dobrá

Další články