Úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Jihlavou bude v noci ze soboty 8. na neděli 9. června zcela uzavřen kvůli demolici mostu na 107. kilometru.
Objízdná trasa by měla v obou směrech vést přes Havlíčkův Brod. Podle Libora Joukla, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy, se stále jedná o stanovení dálniční objízdné trasy, která v současnosti vede přes most. O finální trase objížďky rozhodne příslušný stavební úřad. Uzavřený úsek by se měl objíždět přes Humpolec a po 1/34 do Havlíčkova Brodu.
Dál bude doprava vedena po silnici I/38 na na D1 se opět napojí na exitu 112 Jihlava. Přípravné práce na dálnici začnou už v pátek 7. května. Od 6.00 do 15.00 bude ve směru na Prahu uzavřen stoupací jízdní pruh a od 15.00 silničáři uzavřou levý jízdní pruh, do kterého se postupně převede provoz v opačném směru. Pravý a stoupací pruh směrem na Prahu by měly být v tuto dobu v provozu.
V opačném směru na Brno nebude provoz v pátek omezen až do 19.00, kdy se celý jízdní pás až do sobotní 20.00 uzavře a doprava bude přes dělící pás přesunuta do jednoho pruhu v protisměru. Rekonstrukce dvou úseků dálnice na Vysočině odstartovala 9. května. V místech, kde se ohybují stavbaři se zatím nestala vážná dopravní nehoda a ani se nevyskytly výrazné kolony.
Autor: Eva Vorálková