Hokejbalisté SK Toptrans Jihlava o víkendu úspěšní

Jihlavští hokejbalisté o víkendu zvládli dvě brankové přestřelky a po výhrách 6:5 na nájezdy ve Vlašimi a 8:5 s Pardubicemi si připsali dalších pět extraligových bodů.

obrázek: Hokejbalisté SK Toptrans Jihlava o víkendu úspěšní

Díky nim se vyhoupli už na páté místo tabulky. Střelecky se zaskvěl zejména útočník Jan Střecha, který zaznamenal 5 branek a navrch přidal 2 asistence.

HBT Vlašim - SK Toptrans Jihlava 5:6 ss (3:1, 1:0, 1:4)

Do utkání ve Vlašimi se poprvé v této sezoně mezi tři tyče postavil brankář David Štefl. Na svoji premiéru ale v dobrém vzpomínat nebude. Jihlavští totiž do utkání vstoupili absolutně bez pohybu a jakéhokoliv důrazu a loňský mistr toho náležitě využil. Už ve třetí minutě se zpoza branky vytočil Šindelář a střelou pod víko Šteflovi příliš šancí nedal. Hosté se nepoučili, a když nechali v 6. minutě z podobné pozice zakončit Slaninu, prohrávali rázem o dvě branky.

/uws_images/firmy/083199/clanky/hokejbaliste-sk-toptrans-jihlava-o-vikendu-uspesni/000001_h.jpg

Jihlavští hojkebalisté jsou po víkendu pátí

Ve 13. minutě navíc za brankovou čáru zapadlo i nahození Blažka zpoza branky a schylovalo se k debaklu. Co se týče útočné aktivity Jihlavských v první části, za zmínku stojí až akce Jobáka z poslední minuty. Jeho přihrávka/střela si nakonec našla cestu mezi betony Mikla v domácí brance a do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro favorita. „To, co jsme dneska předvedli na začátku zápasu, snad nemá ani cenu komentovat. Za takový výkon bychom se měli stydět. S extraligou to nemělo nic společného,“ byl po právu nespokojený kapitán Jihlavy Roman Smutný.
Bouřka v kabině a výměna brankáře ale týmu prospěla. Do druhé části jakoby nastoupila zcela jiná Jihlava. Hra se vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Více práce měl sice i nadále Humlíček, který nastoupil do branky hostů, i Mikl ale musel na druhé straně vytasit několik výborných zákroků. Zejména rychlonozí útočnici Střecha s Dankem nedávali domácí defenzivě odpočinout. Oba dva se ocitli tváří v tvář domácímu brankáři, v průběhu druhé části ale ještě ani jeden z nich neuspěl. Jediným střelcem prostřední patnáctiminutovky se tak nakonec stal vlašimský Topolánek, který rychlý výpad zakončil přesnou ranou k tyči. Když navíc na začátku třetí třetiny zvyšoval Dušek už na 5:1, nevsadil by na hosty asi ani zarytý optimista. V následujících minutách ale ve Vlašimi proběhl malý hokejbalový zázrak. Ve 35. minutě využil přesilovou hru zblízka Smutný a snížil na 5:2. O 76 sekund později se před Mikla dostal osamocený Danko a kličkou do forhendu překonal brankáře domácích potřetí. Hostů najednou bylo plné hřiště a Vlašim chvílemi nevěděla kudy kam. I přesto si ale Humlíček nemohl na nedostatek práce stěžovat a proti rychlým brejkům musel vytáhnout pár vinikajících zákroků. Pět minut před koncem Matějka nahodil balonek na Mikla a odražený míček bleskově vrátil za jeho záda Průcha – 5:4.
V čase 43:49 se vhazovala po levici domácího brankáře a hosté sáhli po powerplay. Bezprostředně po buly se míček dostal k Jobákovi, který zblízka vyrovnal. Fantastická třetí třetina tak nakonec Jihlavským zajistila bod za remízu 5:5 a šanci vydolovat další v nájezdech. V nich po brankách Střechy a Zeleného vedli už 2:0, Dušek s Hudečkem ale na poslední chvíli srovnali. Nájezdová loterie tak pokračovala několik dalších sérií, až bonusový bod vystřelil svému týmu znovu úspěšný Střecha. „Od druhé třetiny jsme byli Vlašimi víceméně vyrovnaným soupeřem, dlouho jsme ale nedokázali proměnit šance. Naštěstí ve třetí části nám to tam napadalo a bod z nájezdů už byl jen třešnička na dortu,“ radoval se úspěšný střelec Střecha. Na nedělní dopoledne bylo naplánováno sehrání odloženého duelu s Pardubicemi. A kdo zavítal na jihlavské hokejbalové hřiště, musel být spokojen. Třináct branek a 21 vyloučených, takový byl sumář duelu dvou sousedů v tabulce.
Branky a asistence: 2:16 Šindelář (Hudeček), 05:17 Slanina (Hudeček), 12:39 Blažek, 26:53 Topolánek (Nýdl), 31:22 Dušek (Bartejs, Topolánek) - 14:25 Jobák (Smutný), 34:27 Smutný (Jobák), 35:43 Danko (Střecha, Píbil), 39:26 Průcha (Matějka), 43:44 Jobák, 45:00 Střecha.
Střely: 39:30 vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 0:0, diváků: 80, rozhodčí: Čačko, Bečo.


SK Toptrans Jihlava - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 8:5 (2:2, 2:2, 4:1)

Stejně jako proti Vlašimi i proti Pardubicím nezačali domácí vůbec dobře. Už po 38 sekundách našel Kubeš Večerníka a ten zamířil přesně. Tentokrát ale Jihlavští přispěchali s rychlou odpovědí.

/uws_images/firmy/083199/clanky/hokejbaliste-sk-toptrans-jihlava-o-vikendu-uspesni/000002_h.jpg
Smutný přiťukl Jobákovi a bylo srovnáno. V následném oslabení unikl všem domácí Střecha a Urbancovi nezbývalo, než zatáhnout za záchranou brzdu. Trestné střílení. Ke exekuci se postavil sám faulovaný, tentokrát ale ještě neuspěl. V podobné situaci se o několik minut později ocitl i Danko, píšťalka sudích ale zůstala tentokráte nepochopitelně němá. I tak se ale domácí dočkali. Jobák krátce po skončení přesilové hry nalezl zcela volného Střechu a ten nemohl minout. Do kabin ale nakonec oba celky přeci jen odcházely za nerozhodného stavu. Kubeš využil nedůslednosti domácí obrany a vrátil odražený balonek za Humlíčka.
/uws_images/firmy/083199/clanky/hokejbaliste-sk-toptrans-jihlava-o-vikendu-uspesni/000003_h.jpg
I v druhé části pokračovalo galapředstavení rozhodcovské dvojice Budík – Černý a vrátka k trestným lavicím se ani nestíhala zavírat. Hned v úvodním oslabení pronikl domácí Danko až před Mroviece a z úhlu našel jediné volné místo v jeho postoji – 3:2. I tentokrát ale hosté dokázali odpovědět. A to hned dvojnásobně. Během sedmnácti sekund vývoj zápasu otočili Večerník s Waberem. Ještě v té samé minutě ale bylo znovu srovnáno. Střecha nalezl přesně hůl Fialy a Mroviec se mohl pouze ohlédnout. Druhá třetina tak skončila stejným skóre jako ta úvodní a na světelné tabuly svítil stav 4:4. Stejně jako probíhali úvodní dvě třetiny, začala i ta poslední. Na úspěšnou sólovou akci Střechy dokázal odpovědět Forstl a začínalo se popáté od začátku. Zápas nakonec rozhodlo vyloučení Barvy na 2+2 minuty za faul vysokou holí.
/uws_images/firmy/083199/clanky/hokejbaliste-sk-toptrans-jihlava-o-vikendu-uspesni/000004_h.jpg
Jeho prohřešek potrestal po dvaceti vteřinách Střecha, který dokončil snahu Píbila v brankovišti. V pokračující výhodě se ještě mezi betony Mroviece přesně trefil kapitán Smutný a bylo prakticky rozhodnuto. Definitivní tečku pak do prázdné branky při powerplay Pardubic udělal svým čtvrtým gólem Střecha.
„Dnešní zápas byl hodně divoký. Udělali jsme opět spoustu zbytečných chyb v obraně, naštěstí se nám povedlo na konci zápas zlomit. Teď nás čeká důležitý zápas v Jindřichově Hradci a doma s Karvinou. Naším cílem je rozhodně v těchto zápasech bodovat. Sice jsme momentálně na pátém místě, bodový náskok na celky pod námi ale není velký a do konce zbývá ještě dostatek zápasů,“ krotí euforii kapitán Smutný.
Branky a asistence: 2:30 Jobák (Smutný), 10:45 Střecha (Smutný,Jobák), 15:32 Danko P. SH, 18:39 Fiala (Střecha), 32:23 Střecha, 38:15 Střecha (Blaško, Píbil) PP, 39:46 Smutný (Jobák, Píbil) PP, 43:39 Střecha EN, - 0:38 Večerník (Kubeš P.) PP, 12:38 Kubeš P. (Merta J.), 18:04 Večerník (Merta J.) PP, 18:21 Waber, 35:05 Förstl (Urbanec).
Střely: 28:26, vyloučení: 11:10, využití přesilovek: 2:2, oslabení: 1:0, diváků: 48, rozhodčí: Černý, Prudík.

Sestava SK Toptrans Jihlava Humlíček, první třetinu proti Vlašimi Štefl - Blaško, Homola, Gregor, Jakoubek, Dlabaja, Zelený, Vávrů – Střecha, Danko, Píbil, Jobák, Smutný, Brázda, Fiala, Javorka, Matějka, Průcha.

Autor: Štěpán Brázda

31.07.2016
31.07.2016
31.07.2016
31.07.2016
31.07.2016

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články