Mistrovství ČR školních týmů v šachu

Ve dnech 21. a 22. 6. proběhlo ve Zlíně Mistrovství republiky školních týmů v šachu. Zúčastnili se ho i čachisté z Vysočiny.

Hrály se tři samostatné turnaje v kategoriích 1. až 5. třída ZŠ, 6. až 9. třída ZŠ, střední školy. Cesta do finálového turnaje vedla přes školní, okresní a krajská kola Přeboru škol v šachu. Z každého kraje a každé kategorie postoupila dvě nejlepší družstva, další družstva měla možnost využít divokou kartu pořadatele. Celkem soupeřilo v každé kategorii 28 družstev. Školní týmy z Vysočiny se v soutěži neztratily.
V kategorii 1. až 5. ročník ZŠ skončila ZŠ Buttulova Chotěboř na 13. místě, ZŠ Smetanova Chotěboř na 15. místě. V kategorii 6.-9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se umístilo Gymnázium dr. A. Hrdličky na 17. místě, ZŠ Hálkova, Humpolec byla na 21. a ZŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod na 28. místě.
V kategorii středních škol bylo Gymnázium Chotěboř na 12. místě a Gymnázium Jihlava na 25. místě. Výsledky.

Autor: Eva Kořínková