Nocležníci Nadosahu si zahráli na milionáře

Deset odvážlivců přenocovalo v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Nadosah v Bystřici nad Pernštejnem. Každoroční nocovka se konala z úterý 10. na středu 11. srpna.

obrázek: Nocležníci Nadosahu si zahráli na milionáře

Oblíbená noční akce byla plná her a zábavy. „Nocovku v Nadosahu pořádám během prázdnin pro uživatele, kteří nevědí, jak aktivně naplnit svůj volný čas, nebo zkrátka nemají možnost trávit prázdniny na táboře, s rodiči na dovolené a podobně. Letos jsme navíc připravili spoustu her zaměřených na spolupráci, tvořivost a zábavu v ulicích města Bystřice,“ uvedl vedoucí centra Nadosah Robert Knebl.

nocovka-nadosah-2.jpg
Účastníci nocování v Nadosahu se nejprve vzájemně poznali díky sociálně psychologickým seznamovacím hrám. Poté organizátoři na jejich přání vytvořili hru Milionářem Nadosah. „Do hry jsme jako zařízení usilující o prevenci rizikového chování zařadili otázky z různých problematických oblastí,“ popsala program akce koordinátorka klubových aktivit Nadosahu Simona Hašková.

Na noc básníky i detektivy

Úkolem, který si všichni přítomní vyzkoušeli, bylo například připravit stoličku první pomoci pro zraněného a přenést ho na určitou vzdálenost. Dále řešili logickou hádanku, překonávali fyzické úskalí v podobě hry měňavka, kdy skupina svázaná lanem musí ujít trať dlouhou padesát metrů. Uživatelé museli zapojit i básnické vlohy a vymyslet báseň související s nocovkou, zahráli si na detektivy, když hledali ztracený předmět, nebo ukázali svou obratnost a vyzkoušeli si, jaké to je být slepými a dojít do cíle pouze za pomoci instrukcí jednoho z pracovníků. Posledním bodem nočního programu byla noční hra na rychlost a strategii s názvem Útěk z Alcatrazu.

„Program byl pro účastníky natolik náročný, že navzdory jejich plánovanému celonočnímu bdění všichni po zakončení noční hry brzy usnuli. Ze zpětné vazby, kterou jsme od uživatelů před odchodem domů obdrželi, vyplynulo, že byli nocovkou i připraveným programem nadšeni a že si odnášejí spoustu netradičních zážitků,“ informovala koordinátorka Hašková.

Autor: Lucie Pátková



Další články