Většina škol využívá letní prázdniny k rekonstrukcím svých prostor Výjimkou není ani Gymnázium Havlíčkův Brod, kde budují novou elektroinstalaci.
Po kompletní obnově sociálních zařízení v celém areálu školy, výměně oken, zateplení a rekonstrukci fasády v minulých letech se na Gymnáziu Havlíčkův Brod pustili do oprav i letos.
"Vybudování nové elektroinstalace je rozděleno do dvou etap, z nichž první probíhá o letošních prázdninách a druhá se uskuteční během léta 2015. Rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu slaboproudých rozvodů v celém areálu školy, výměnu silnoproudých rozvodů v nové budově, zavedení protipožárního systému, rekonstrukci telefonní ústředny a telefonních rozvodů, zavedení nového rozhlasového systému, osazení školy kamerovým systémem, zbudování nového zabezpečení vstupů do budovy, kompletní obnovu datových rozvodů a zavedení wi-fi sítě v celém areálu školy. Celá tato akce byla vysoutěžena zhotovitelem za 10,5 milionů Kč," vysvětluje ředitel školy Hynek Bouchal.
Jak dokládají fotografie, opravy jsou v plném proudu, podle opakovaných ujištění zhotovitele ale práce do konce prázdnin skončí.
Všechny výše zmíněné stavební úpravy jsou financovány zřizovatelem školy, Krajem Vysočina a jejich celková výše v současné chvíli činí 28,5 milionů Kč. "Nejde však o jediné investice, jež byly v posledních třech letech investovány do vybavení školy. Gymnáziu se též daří čerpat peníze z evropských projektů: přes milion korun bylo díky dvěma projektům evropského Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (EU peníze středním školám a Moderně na kariéru) investováno do ICT vybavení. Gymnázium se též účastní celokrajského projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost, díky němuž škola na jaře vybudovala novou učebnu chemie a získává nové vybavení pro chemii, biologii a fyziku v celkové výši 1,8 milionu korun. Díky dalšímu celokrajskému projektu „Badatelská centra“ financovanému tentokrát z Rozvojového operačního programu vznikne v půdních prostorách staré budovy vědecké centrum vybavené špičkovými přístroji pro fyzikální, chemické a biologické experimenty. Celkem 6 milionů Kč z tohoto projektu půjde do stavebních úprav půdního prostoru staré budovy a 3,5 milionů do samotného vybavení," doplňuje Bouchal.
Autor: Ondřej Rázl