Šachový seriál v Havlíčkově Brodě má tucet turnajů za sebou

Vítězem dvanáctého turnaji O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod v rapid šachu se stal o víkendu Jakub Netušil. Pobavit se královskou hrou přišlo šestnáct příznivců šachu.

První místo zaslouženě vybojoval Jakub Netušil ze ŠK Ústí nad Orlicí, odchovanec ŠK Jiskra, který v turnaji ztratil pouhý půlbod ze sedmi partií. Druhý Vítek Veselý z pořádající Jiskry o půlbodu méně, vedoucí hráč celkového pořadí KM Roman Vincze z prvoligového Gordic Jihlava, se tentokráte musel spokojit se třetím místem a pro něho nezvykle s pouhými pěti body.

Tradičně mezi první pětici se probojoval dvanáctiletý Rudolf Jun z Chotěboře, který zvítězil v kategorii žáků, skvěle si vedl i jeho osmiletý bratr Robert. Stoupající výkonnost potvrdil Vladislav Havelka, který současně získal prvenství mezi hráči s ELO do 1600.
Po delší odmlce se turnaje zúčastnila i nejlepší hráčka Jiskry Havlíčkův Brod, Zuzana Podrázská, která zle „zatápěla“ favoritům. Méně se tentokráte dařilo Jánu Dlaskovi a Jiřímu Havlovi

Všichni účastníci obdrželi drobné věcné ceny, věnované ŠK TJ Jiskra. Seriál se blíží k závěru a celkovému vyhodnocení. Třináctý turnaj se uskuteční v pátek 14. dubna od 16.30. Přihlášky na místě od 16.00 do zahájení.