Šestatřicátá oběť havárií na silnicích Vysočiny

Po páté hodině ranní se stala na silnici II/150 v katastru Hněvkovic na Havlíčkobrodsku havárie, vyžádala si jeden život.

obrázek: Šestatřicátá oběť havárií na silnicích Vysočiny
/uws_images/firmy/083199/clanky/sestatricata-obet-havarii-na-silnicich-vysociny/000001_h.JPG

Nehoda u Hněvkovic, foto: archiv Policie ČR

„Řidič osobního vozu Ford Focus projížděl po silnici a z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku, kde s vozem narazil do stromu. Auto se po nárazu převrátilo na střechu. Ve vozidle cestovaly v době nehody dvě osoby. Padesátiletý řidič zůstal v autě zaklíněný a utrpěl velmi vážná poranění, kterým i přes okamžitou pomoc na místě podlehl. Jeho spolujezdkyně zraněna nebyla, ale zdravotnická záchranná služba ji z preventivních důvodů převezla do nemocnice k vyšetření,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření.

/uws_images/firmy/083199/clanky/sestatricata-obet-havarii-na-silnicich-vysociny/000002_h.JPG

Havárie u Moravských Budějovic, foto: archiv Policie ČR

„Policisté na Vysočině vyjížděli v pondělí ráno také k dalším dopravním nehodám napříč celým krajem. Řidiči při nich většinou nepřizpůsobili rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, dostali smyk a havarovali. Ke střetu čtyř vozidel - dvou osobních a dvou dodávkových - jsme vyjížděli kolem půl deváté ráno na silnici I/38 na obchvat Moravských Budějovic.
/uws_images/firmy/083199/clanky/sestatricata-obet-havarii-na-silnicich-vysociny/000003_h.JPG
Při střetu se zranili dva řidiči osobních vozidel – šestapadesátiletého řidiče s těžkým zraněním převezli do nemocnice v Brně, pětašedesátiletý řidič byl převezen do nemocnice v Třebíči,“ doplnila Dana Čírtková s tím, že místo nehody bylo zcela neprůjezdné, policisté ve spolupráci se strážníky odkláněli dopravu před centrum Moravských Budějovic.
„V pondělí ráno se na některých místech Vysočiny vytvořilo na vozovkách náledí, a to zejména na mostech nebo v lesních úsecích. Proto apelujeme na všechny řidiče, aby zejména v ranních hodinách jezdili se zvýšenou opatrností a pouze takovou rychlostí, aby dokázali situaci zvládnout a adekvátně zareagovat,“ uzavřela Dana Čírtková.
Od začátku letošního roku do současné doby zemřelo na silnicích Vysočiny při dopravních nehodách celkem 36 osob.

Autor: Milan Pilař

30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016
30.07.2016


Další články