Tragická nehoda u Velké Bíteše

U dalších dvou vážných nehod asistovali v úterý 5. srpna hasiči na silnicích Vysočiny, k oběma došlo u Velké Bíteše, při první z nich zemřel řidič po nárazu do sloupu.

obrázek: Tragická nehoda u Velké Bíteše
/uws_images/firmy/083199/clanky/tragicka-nehoda-u-velke-bitese/000001_h.jpg

Sloup, do kterého řidič narazil, archiv HZS Kraje Vysočina

Před osmou hodinou ráno se stala tragická dopravní nehoda osobního vozu nedaleko Velké Bíteše. „Řidiče museli hasiči z havarovaného auta vyprostit za použití hydraulického nářadí. I přes maximální úsilí, které na místě hasiči společně se zdravotníky vyvinuli muž nehodu nepřežil.

/uws_images/firmy/083199/clanky/tragicka-nehoda-u-velke-bitese/000002_h.jpg

Zemní válec, archiv HZS Kraje Vysočina

Po zadokumentování dopravní nehody policisty pomohli hasiči s naložením havarovaného vozidla na odtah a provedli závěrečný úklid komunikace po dopravní nehodě,“ popsala první havárii Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině. Příčinu, průběh a další okolnosti nehody šetří policisté.
Na provizorním nájezdu na opravovaný úsek dálnice D1 u Velké Bíteše havaroval před polednem malý zemní válec. „Převrátil se, spadl z třímetrové meze a řidiče částečně zavalil.
Ještě před příjezdem záchranářů na místo události pomohli zraněnému muži jeho kolegové. Za pomoci dalšího zemního stroje válec přizvedli. Po příjezdu na místo události pomohli hasiči zdravotníkům s ošetření zraněného muže a s jeho transportem do vrtulníku,“ dodala Petra Musilová.

Autor: Milan Pilař

31.07.2016
31.07.2016
31.07.2016


Další články