Osobní asistence ve Velkém Meziříčí vlastní nové auto. Červený pětimístný osobní vůz si zařízení žďárské Oblastní charity koupilo z příspěvku dárců.
Finance na nové auto velkomeziříčská služba získala z benefičního koncertu Muzikanti dětem, který se ve Velkém Meziříčí uskutečnil letos v květnu, a také z darů Tříkrálové sbírky 2011.
Osobní asistence v současné době zaměstnává zhruba deset osobních asistentů, kteří poskytují službu dvaceti osobám se zdravotním postižením a dlouhodobým onemocněním v jejich domácím prostředí. Proto je mobilita pracovníků zařízení zásadní. Mimo jiné poskytují i doprovodné služby jako například přeprava uživatelů k lékaři a tam, kde si potřebují vyřídit osobní záležitosti. Díky novému automobilu budou moci pružněji reagovat na jejich požadavky.„Muzikanti dětem pro nás znamenali nejen finanční přínos, ale i velikou propagaci naší služby, která je v regionu Velkomeziříčska stále nová, ale také celé Oblastní charity. Díky pořadatelům se tak o Osobní asistenci dozvědí i lidé, kteří o tomto projektu nemají ani tušení a rádi by jej využili. Proto děkuji všem, kteří benefiční koncert uspořádali," uvedla vedoucí Osobní asistence ve Velkém Meziříčí Jaroslava Pavlíčková.
Autor: Lucie Pátková