ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Poslední zářijový den bude v Jihlavě patřit veganství

Park Gustava Mahlera v Jihlavě se v pátek 30. září od 15.00 po třetí promění v dějiště Veganských hodů. Organizátoři akce chtějí kromě propagace veganského životního stylu a stravování vytvořit otevřený prostor pro setkávání, výměnu zkušeností a receptů a využít veřejný park pro nekomerční aktivitu.

0

Dnes

Oblastní charita Havlíčkův Brod oslavila 25. výročí

Středa 28. září se stala dnem oslav 25. výročí činnosti Oblastní charity Havlíčkův Brod. Oslavy se konaly také v rámci Dne Charity. Začaly mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Havlíčkově Brodě a pokračovaly v parku Budoucnost. Počasí venkovní akci přálo a oslav se zúčastnilo několik stovek návštěvníků.

0

Dnes

Noc vědců v jihlavském muzeu

V pátek 30. září se uskuteční v Muzeu Vysočiny Jihlava Noc vědců 2016, kterou pořádá Česká astronomická společnost, pobočka Vysočina.

0

Dnes

Znovuobjevený zámek: návštěvníkům Třeště se otevřel nový pohled na zámek

Společnost Podzimek a synové provedla odkup a demolici zchátralé a nevyužívané montážní haly, zakrývající výhled na třešťský zámek při příjezdu do města ve směru od Jihlavy, a u příležitosti oslav svého 120. výročí tak věnovala Třešti symbolický dar.

0

Dnes

Na muže v lese na Žďársku spadl ve středu strom

Ve středu 28. září po půl jedenácté dopoledne přijali policisté těsně oznámení o pádu stromu na muže v lese v katastru Březské na Žďársku. Na místo vyjely ihned všechny složky integrovaného záchranného systému.

0

Dnes

Benefice Na jedné lodi, ve vlnách života

Obecně prospěšná společnost Portimo pořádá podzimní benefici. Její pátý ročník se uskuteční s podporou města Nové Město na Moravě v pátek 7. října v novoměstském kulturním domě pod názvem Na jedné lodi, ve vlnách života.

0

Včera

Alzheimercentrum Jihlava se otvírá veřejnosti

Den otevřených dveří v hotelovém komplexu Alzheimercentrum Jihlava, které se nachází v ulici Romana Havelky 13 v Jihlavě, se koná v pátek 7. a v sobotu 8. října.

0

Včera

Likvidace elektra je zase jednodušší, v ulicích Vysočiny jsou nové červené kontejnery

Od začátku roku 2016 je po celé České republice o 300 červených kontejnerů více, celkem jich už je 2 552. Kraj Vysočina má nově 55 nádob a celkem tedy 214 červených kontejnerů. Staré elektrozařízení nepatří do směsného odpadu, kam jej běžně lidé vyhazují, ale do červeného kontejneru. Odtud je nebezpečný elektroodpad svezen na třídicí a zpracovatelské linky.

0

Včera

Den pro starou Brtnici

Den pro starou Brtnici se koná ve středu 28. září na náměstí v Brtnici, na návštěvníky čeká řemeslný jarmark a farmářské trhy a další doprovodný program.

0

Před 2 dny

V jihlavské nemocnici otevřeli nové pracoviště za desítky milionů

V jihlavské nemocnici se otevřelo nové PET / CT pracoviště za desítky milionů korun. Pomůže pacientům nejenom z Vysočiny, ale i okolních krajů. Lékaři můžou dříve zachytit nádory a lépe kontrolovat léčbu.

0

Před 2 dny

Kolem hotelové školy v Třebíči řidiči tři dny neprojedou

Odbor dopravy a komunálních služeb třebíčské radnice informoval, že od pondělí 3. října od 7,00 do středy 5. října do 20.00 bude v ulici Tomáše Bati v Gřebíči zcela uzavřen úsek silnice v délce přibližně šedesáti metrů.

0

Před 2 dny

Další distributor pervitinu v rukou jihlavských policistů

Kriminalisté na Jihlavsku dopadli jednatřicetiletého muže, který na Třešťsku a Telčsku distribuoval pervitin dalším lidem. Zahájili jeho trestní stíhání, obvinili ho ze spáchání trestného činu a stíhají ho na svobodě. Muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi kriminalisté minulý týden v ranních hodinách ve firmě na Třešťsku, kde je muž zaměstnaný. Zadrženého poté převezli na oddělení policie v Jihlavě, kde byl umístěn do policejní cely. Na základě shromážděných

0

Před 2 dny

Svatováclavský dětský den po šestnácté v Havlíčkově Brodě

Pro děti malé i velké, ale i jejich rodiče připravili pořadatelé ve středu 28. září 16. Svatováclavský dětský den, který se tradičně koná ve sváteční den od 9.00 do 12.00 u dětského hradu v havlíčkobrodském parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě.

0

Před 2 dny

Markéta Procházková získala peníze pro jihlavskou Bárku

Muzikálová zpěvačka Markéta Procházková, která pochází z Jihlavy, vyhrála čtvrtý díl pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Částka 25 000 Kč díky Markétě poputuje na podporu Bárky - Charitní domácí hospicové péče, která pod Oblastní charitou Jihlava funguje už osmým rokem.

0

Před 3 dny