ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

V Biocentru Pod Vortem u Nového Veselí vyrostou nové stromy

Tradiční podzimní sázení stromů je opět tady, tentokrát se budou sázet listnaté a ovocné stromy u Nového Veselí v Biocentru Pod Vortem, které nechal mezi polními lány zbudovat osvícený novoveselský podnikatel Leoš Pohanka. Akce se bude konat v pátek 28. října od 9.30.

0

Dnes

Kreativní odpoledne v Senior pointu v Havlíčkově Brodě

Ve středu 19. října zahájila Martina Čejková, studentka třetího ročníku, oboru sociální práce na Soukromé vyšší odborné škole sociální, o. p. s., Jihlava první akcí s názvem Pojďte s námi strávit kreativní odpoledne.

0

Včera

Nadosah svým Funny Festem zakončí koncertní šňůru po charitních nízkoprazích

Jako třetí pořadatel řady koncertů, které letos realizují nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, je na řadě bystřický Nadosah. Ten otevře svůj „funnyfestový festival“ široké veřejnosti ve čtvrtek 27. října od 16.00 do 21.00 v kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem.

0

Včera

Koncem října přibudou v Třebíči menší dopravní omezení

Odbor dopravy a komunálních služeb třebíčské radnice upozorňuje řidiče a chodce, že v rámci regenerace Čeloudovy ulice budou v termínu od pondělí 24. října do středy 30. listopadu uzavřené chodníky v Kubišově a Znojemské ulici, navíc budou nepřístupné chodníky.

0

Včera

Nový Dům pro seniory v Rozsochatci

V pátek 21. října se v Rozsochatci uskutečnil, před oficiálním uvedením do provozu, Den otevřených dveří v Domě pro seniory za přítomnosti zástupců všech firem, které se na stavbě podílely, a starostů okolních obcí.

0

Před 2 dny

Dýně Matylda udělala radost maminkám a dětem hned dvakrát

Zhruba třicetikilovou dýni v úterý 18. října odhodlaně dlabalo sedm statečných klientů havlíčkobrodského Charitního domova při Oblastní charitě Havlíčkův Brod (OCH HB). I když se dvěma maminkám a jejich dětem ze začátku zdálo, že nože na rozpůlení takového obra stačit nebudou, tak se nakonec podařilo.

0

Před 2 dny

Práce dobrovolníka v nemocnici je důležitá, vědí v havlíčkobrodské nemocnici

V Nemocnici Havlíčkův Brod se setkali zástupci nemocnice s dobrovolníky, vzájemně zhodnotili dobrovolnickou činnost ve zdravotnickém zařízení, informovali dobrovolníky o aktivitách, které jsou pro pacienty zajišťovány a hledat další prostor a možnosti spolupráce.

0

Před 2 dny

V Pelhřimově zasadilo nové stromky svým dětem 61 rodičů

Rodiče vysázeli ve čtvrtek 20. října na zelených plochách mezi Dolnokubínskou a Pražskou ulicí a rybníkem Moučka v Pelhřimově 61 dřevin pro své potomky. V rámci oslavy Mezinárodního Dne stromů a dřeva, který připadá právě na 20. října, připravilo už po patnácté město Pelhřimov výsadbu nových stromků pro potomky, rodiče dětí narozených od 1. října 2015 do 30. září 2016.

0

Před 2 dny

Houbařské akce na Jihlavsku

Na poslední dva pátky v říjnu připravili mykologové z Jihlavě dvě akce pro milovníky přírody a houbaření. Těšit se mohou na přednášku o houbách a houbařskou vycházku.

0

Před 3 dny

Hrátky s koňmi - hiporehabilitace pomáhá

Ve středu 19. října zahájila Yvonna Horská, studentka třetího ročníku, dálkové formy studia, oboru Sociální práce, na Soukromé vyšší odborné škole sociální, o. p. s., Jihlava, první akcí nazvanou Umí si kůň hrát? projekt Hrátky s koňmi.

0

Před 4 dny

Zahrádkáři v Telči představí své výpěstky na výstavě

Český zahrádkářský svaz v Telči pořádá v závěru října tradiční výstavu ovoce, zeleniny a květin, tentokrát si jí připomene 95. výročí založení spolku. Součástí výstavy je i prodej podzimních a dušičkových vazeb.

0

Před 4 dny

Nové řešení viaduktu v Pelhřimově

Zástupci města Pelhřimova, Kraje Vysočina, Policie České republiky, Ředitelství silnic a dálnic a Vodaku, s. r. o., jednali o zajištění bezpečnosti silničního provozu na silnici I/34, konkrétně pod viaduktem v Myslotínské ulici v Pelhřimově. V minulosti tam opakovaně docházelo k zaplavení komunikace vodou, kvůli které se hlavní silniční tah stal neprůjezdný.

0

Před 4 dny

V brodském Zvonečku se „otáčelo“ nejen oblečení

Dvanáct maminek si zamluvilo místo pro svůj prodejní stánek na premiérovém Dopoledním bazárku, který se uskutečnil v úterý 18. října 2016 od 9 do 12 hodin v havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod (OCH HB).

0

Před 4 dny

Nová Oranžová hřiště otevřeli v polovině října na Vysočině

Nově zrekonstruované multifunkční sportovní plochy budou využívat od minulého víkendu děti v Lesonicích nedaleko Třebíče, od pondělí 17. října v Moravských Budějovicích, v úterý 18. října došlo k přestřihnutí pásky víceúčelové plochy v Popicích, místní části Jihlavy. Výstavby nových hřišť podpořila Nadace ČEZ celkovou částkou přesahující jeden milion korun.

0

Před 4 dny