Online Před rokem

Ministerstvo říká: Jesle v Chotěboři jsou jedny z nejlepších

Dětské jesle v Chotěboři patří k nejlepším v republice, alespoň takový závěr vzešel z hloubkové kontroly Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, která nedávno v jeslích proběhla.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

3D filmy přitáhly do chotěbořského kina více lidí

Kino v Chotěboři, které v prosinci odstartovalo 3D promítání, zatím slaví úspěch. Naráží ale na problém s nedostatkem filmů ve formátu 3D.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Kriminalitu v Chotěboři se daří úspěšně potírat, tvrdí ředitel městské policie

V Chotěboři letos poklesla kriminalita, takový je závěr ředitele Městské policie Chotěboř Jiřího Novotného. Podle něho to ale neznamená, že je na ústupu, ale stagnuje. Problém jen je protiprávní jednání pod vlivem návykových látek. I to tedy bude v příštích měsících úkolem prevence kriminality, o čemž se také hovořilo i na posledním zasedání komise pro prevenci kriminality.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

DDM Junior v Chotěboři už bude bezbariérový

Chotěbořská radnice dokončuje letošní investiční akce. Vedle rekonstrukce parkoviště u zimního stadionu, kde práce v těchto dnech finišovaly, se dokončuje také bezbariérová úprava Domu dětí a mládeže Junior.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Chotěbořská radnice s občany o akčním plánu, ale i o třídění odpadu

Vedení radnice v Chotěboři uspořádalo veřejnou debatu s obyvateli o akčním plánu města na roky 2015 až 2022 a odpadovém hospodářství. Lidé se však mohli ptát na cokoliv.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Bude mít Chotěboř nové partnerské město?

Město Chotěboř možná uzavře partnerství s ukrajinským Tjačivem. Nově města ze zakarpatské oblasti uzavřela partnerství například s Třebíčí nebo se Žďárem nad Sázavou.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Aut v Chotěboři přibývá, parkovat není kde

Větší i menší města se v současnosti potýkají s nedostatkem parkovacích míst. Nejinak je tomu v Chotěboři. Obyvatelé nejméně dvou sídlišť si už stěžovali na to, že nemají kde zaparkovat.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Další kameny Stolpersteine položí v Chotěboři

Ve středu 20. září se uskuteční od 19.00 položení sedmi kamenů (Stolpersteine) do chodníku v ulici Na Valech v Chotěboři před domem čp. 290 (přístavba VOŠ) na památku chotěbořských občanů perzekvovaných nacistickým režimem pro svůj židovský původ.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

ME v letecké akrobacii zakončí pilot v armádním Gripenu

V těchto dnech začíná v Počátkách u Chotěboře Mistrovství Evropy v akrobatickém létání. Týdny předtím využívali závodníci na intenzivní tréninky.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Mistrovství Evropy v akrobatickém létání: na plochu k letadlům návštěvníci nesmí

Mistrovství Evropy v akrobatickém létání se uskuteční 5. až 13. srpna na letišti v Počátkách u Chotěboře. Pořadatelé jsou přesvědčeni, že i pro návštěvníky tohoto klání to bude výjimečný zážitek a velká podívaná. S tím souvisí i řada bezpečnostních opatření, která budou muset být i vzhledem k nedávným zkušenostem z mistrovství České republiky, mnohem přísnější.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Chotěboř ožije víkendovým programem

Dny města Chotěboř, které proběhnou v sobotu 17. června na Náměstí T. G. Masaryka. Pořadatelé připravili kulturní program, jehož vyvrcholením bude vystoupení herce, moderátora a muzikanta Romana Vojtka s kapelou Fantastic.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Ceny města letos vyvrcholí koncertem Ilony Csákové

V rámci Dnů města 2017 se i letos uskuteční tradiční předávání Cen města. Radnice vyhlásila sedm kategorií. Jednotlivé nominace musí nejprve projít Radou města a poté je schválí Zastupitelstvo města Chotěboř.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

O vyrovnávací platbu už požádaly v Chotěboři dva subjekty – Fokus i havlíčkobrodská Charita

Zastupitelstvo města schválilo zásady pro poskytování příspěvku na vyrovnávací platbu týkající se sociálních služeb. Registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, jež se budou týkat občanů Chotěboře, si tak po poskytnutí služby mohou nárokovat na příspěvek od města.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Evropský šampionát chtěli Maďaři, Rumuni i Poláci, Chotěboř je převálcovala

Jedna z největších letošních sportovních akcí na Vysočině proběhne od 5. až 13. srpna na letišti v Počátkách u Chotěboře. Mistrovství Evropy v akrobatickém létání je vyvrcholením snahy pořadatelů z chotěbořského Aeroklubu.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Prokopovi tleskal zaplněný Panský dům v Chotěboři

Michal Prokop s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým vystoupil v pátek večer v chotěbořském Panském domě. Publikum ve zcela zaplněné Tančírně si vychutnalo téměř dvouhodinový koncert.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ