Děti z Velkomeziříčska odevzdaly k recyklaci 148 kilogramů

Děti z Velkého Meziříčí byly nejaktivnějšími sběrači použitých baterií v kraji Vysočina – k recyklaci odevzdaly 148 kilogramů

uniweb weby

Do podzimní soutěže v rámci projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se zapojilo 859 škol napříč celou republikou. Na Vysočině se zúčastnilo 53 škol, které dohromady odevzdaly k recyklaci přes 3,3 tuny baterií. Nejúspěšnějšími sběrači kraje Vysočina se stali žáci ze ZŠ Lhotky u Velkého Meziříčí. V průměru každý z nich sesbíral 4,7 kilogramů použitých baterií. Cílem projektu je názornou a hravou formou prohloubit znalosti dětí o třídění a recyklaci odpadů.

/uws_images/firmy/083199/clanky/deti-z-velkomeziricska-odevzdaly-k-recyklaci-148-kilogramu/000001_h.jpg
Dětem z Lhotek u Velkého Meziříčí na Žďársku se podařilo za dva a půl měsíce nasbírat 148 kilogramů použitých baterií. Jedná se o nejaktivnější sběrače v celém kraji – každý v průměru přinesl 4,77 kilogramu použitých baterií. „Ve škole se snažíme už od první třídy vést děti k zodpovědnému způsobu života, a tak mě nepřekvapilo, že se do soutěžení a hlavně sběru baterií pustily s vervou. Žáci soutěžili dokonce i mezi sebou, a tak byl celý projekt na naší škole ještě zábavnější,“ říká Eva Součková, ředitelka školy.
„Nejlepší škola v každém kraji získala nejen odměnu za sesbírané baterie, ale také další dva tisíce bodů na účet školy, sběrný box Ecocheese s VIP designem a CD Daniela Bárty s podpisem zpěváka,“ uvádí ředitel neziskové společnosti ECOBAT Petr Kratochvíl. „Z výsledků soutěže máme ohromnou radost a těšíme se, až žáci obdrží zasloužené odměny, které jim za získané body vybereme v katalogu projektu Recyklohraní,“ doplňuje Eva Součková z Lhotek u Velkého Meziříčí.
Sběr baterií podpořil také tradiční úkol. Děti si zopakovaly, co jsou to baterie, jak fungují, k čemu slouží a proč je potřebná jejich recyklace. Z každých sto kilogramů vybraných baterií bude recyklací získáno přibližně 65 kilo kovonosných druhotných surovin. Ty budou opětovně využity při výrobě nových produktů, například pozinkovaných popelnic či střešních okapů. V podzimní soutěži bylo i speciální zadání – děti měly za úkol upozornit rodiče a obyvatele v okolí školy na 1. Evropský den recyklace baterií, který společně 9. září 2015 oslavili. Přínos takových aktivit je podle Petra Kratochvíla nepopiratelný. „Školy se na celkovém sběru použitých baterií v celé republice podílejí významnou měrou už několik let. Například v roce 2014 to bylo dvanáct procent z celkového množství zpětně odebraných baterií. Podobný podíl škol lze očekávat i za rok 2015.“

Autor: Lucie Pech

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 28.01.2016 00:00



0 +
 

Hlavní zprávy