Řidič kamionu obviněn za srážku s osobním vlakem u Obrataně

0

obrataň, pel, policie čr, železniční nehoda


Osmapadesátiletého řidiče nákladního vozu, státního příslušníka Bosny a Hercegoviny, který zavinil ve středu 27. září před devátou hodinou ranní havárii železničním přejezdu u obce Obrataň, obvinili pelhřimovští kriminalisté ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí řidiči podle informací policistů trest odnětí svobody až na pět let.

K nehodě došlo na silnici I/19 u Obrataně na Pelhřimovsku. „Řidič tahače s návěsem projížděl ve směru od Obrataně na  Lejčkov a na železničním přejezdu za Obrataní nerespektoval světelné signály přejezdového zabezpečovacího zařízení, svítící střídavě červeným světlem, nerespektoval ani zvukové signály přejezdového zabezpečovacího zařízení a vjel na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak. Ve vlaku, který projížděl po železniční trati ve směru od Chýňova směrem na Obrataň, cestovalo v době nehody pětadvacet osob. Došlo k nárazu osobního vlaku do zadní části návěsu nákladního automobilu a následně k nárazu návěsu do sloupu světelného výstražníku. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdravotníci na místě ošetřili řidiče nákladního vozu a jednoho cestujícího z vlaku bez nutnosti jejich převozu do zdravotnického zařízení,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. 
Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši téměř 2 500 000 korun. Silnice zůstala v místě srážky zcela neprůjezdná po celý den, protože se na ni vysypal převážený náklad - ocelový granulát v pytlích. Patnáct minut po šestnácté hodině byl provoz v místě obnoven. Do té doby museli policisté odklánět provoz na objízdné trasy. Zastavený musel být také provoz na železniční trati. 
„Policisté provedli u řidiče i strojvedoucího dechové zkoušky s negativními výsledky. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení, řidiče nákladního vozidla zadrželi a umístili ho v policejní cele. Ve čtvrtek 28. září obvinili pelhřimovští kriminalisté řidiče ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Cizinec je stíhán na svobodě,“ dodala policejní mluvčí.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA