Řidič kamionu obviněn za srážku s osobním vlakem u Obrataně

0

obrataň, pel, policie čr, železniční nehoda


Osmapadesátiletého řidiče nákladního vozu, státního příslušníka Bosny a Hercegoviny, který zavinil ve středu 27. září před devátou hodinou ranní havárii železničním přejezdu u obce Obrataň, obvinili pelhřimovští kriminalisté ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí řidiči podle informací policistů trest odnětí svobody až na pět let.

K nehodě došlo na silnici I/19 u Obrataně na Pelhřimovsku. „Řidič tahače s návěsem projížděl ve směru od Obrataně na  Lejčkov a na železničním přejezdu za Obrataní nerespektoval světelné signály přejezdového zabezpečovacího zařízení, svítící střídavě červeným světlem, nerespektoval ani zvukové signály přejezdového zabezpečovacího zařízení a vjel na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak. Ve vlaku, který projížděl po železniční trati ve směru od Chýňova směrem na Obrataň, cestovalo v době nehody pětadvacet osob. Došlo k nárazu osobního vlaku do zadní části návěsu nákladního automobilu a následně k nárazu návěsu do sloupu světelného výstražníku. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Zdravotníci na místě ošetřili řidiče nákladního vozu a jednoho cestujícího z vlaku bez nutnosti jejich převozu do zdravotnického zařízení,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. 
Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši téměř 2 500 000 korun. Silnice zůstala v místě srážky zcela neprůjezdná po celý den, protože se na ni vysypal převážený náklad - ocelový granulát v pytlích. Patnáct minut po šestnácté hodině byl provoz v místě obnoven. Do té doby museli policisté odklánět provoz na objízdné trasy. Zastavený musel být také provoz na železniční trati. 
„Policisté provedli u řidiče i strojvedoucího dechové zkoušky s negativními výsledky. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení, řidiče nákladního vozidla zadrželi a umístili ho v policejní cele. Ve čtvrtek 28. září obvinili pelhřimovští kriminalisté řidiče ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Cizinec je stíhán na svobodě,“ dodala policejní mluvčí.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...