Stavba roku Kraje Vysočina 2017

Investoři, architekti, projektanti a stavební firmy mohou pro své realizace získat titul Stavba roku Kraje Vysočina 2017 v šesti kategoriích: Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Revitalizace veřejných prostranství, Dopravní a inženýrské stavby, Průmyslové a technologické stavby a Vodohospodářské a ekologické stavby.

zprávyuniweb

Registrace staveb už probíhají a uzávěrka přihlášek je v pátek 11. května. Pak zasedne odborná porota, která posuzuje např. architektonické vyznění díla, začlenění do prostředí, prostorové a funkční řešení od koncepce po detail, originalitu, kvalitu provedení stavby, náročnost řešení, zvládnutí řemeslných detailů, spokojenost investora nebo přijetí veřejností a rozhodne o udělení nejvyššího uznání v podobě titulu Stavba roku. Realizace na druhém místě obdrží Čestné uznání. Soutěžní stavby mohou také obdržet individuální ocenění v podobě Ceny hejtmana, Ceny ČKAIT nebo Ceny veřejnosti. 

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků je naplánován na pondělí 18. června do Žďáru nad Sázavou (Kino Vysočina) a jeho součástí bude dekorování vítězů Studentského projektu a Učně roku. 

Soutěž pořádá Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci s krajskou reprezentací Svazu podnikatelů ve stavebnictví a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina, jehož hejtman Jiří Běhounek nad akcí převzal záštitu. 

Do šestnáctého ročníku lze přihlásit novostavby a rekonstrukce z období 2016-2017.
Další informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.stavbavysociny.cz.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
so 3.3.2018 06:56
0 +
 
szo-zpravy

Hlavní zprávy