Tříkrálová sbírka 2016 potrvá do neděle

0

Vysočina


Tříkrálová sbírka 2016 probíhá na Vysočině do neděle 10. ledna. Ve středu 6. ledna se v Brodě uskutečnila tradiční ředitelská tříkrálová koleda.

/uws_images/firmy/083199/clanky/trikralova-sbirka-2016-potrva-do-nedele/000001_h.jpg

Ředitelská tříkrálová koleda v Brodě, foto: Libor Blažek

Tvořila ji Anna Blažková, ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod, Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, a Vít Vodrážka, vedoucí nemocniční lékárny.
„Naše putování bylo započato požehnáním P. Pavla Hroznaty Adamce na ranní mši svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Poté naše kroky směřovaly do mateřské školy v Příčné ulici, kde na nás čekaly děti s korunami na hlavách a spolu s námi si zazpívaly koledu My tři králové. Dále už následovala tradiční pochůzka Havlíčkovým náměstím, Dolní a Horní ulicí. Ve většině případů jsme byli vstřícně přijati. Letos jsme zastihli i takřka kompletní vedení havlíčkobrodské radnice, takže i zde jsme mohli zvěstovat radostnou zprávu o narození Božího Syna. Děkujeme zejména všem stálým dárcům za každoroční přízeň. Někteří z nich pro nás střádají celý rok,“ říká ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Anna Blažková.

/uws_images/firmy/083199/clanky/trikralova-sbirka-2016-potrva-do-nedele/000002_h.jpg

Tři králové v Dolní ulici v Brodě, foto: Hana Fikarová

Ředitelská tříkrálová koleda vyvrcholila na ředitelství Nemocnice Havlíčkův Brod. Je reálné, že letos ředitelská koleda dosáhne svého rekordního výsledku. Ten bude známý c úterý 12. ledna. Loni tato pokladnička obsahovala skoro 16 tisíc Kč. „Průběžné výsledky Tříkrálové sbírky organizované v našich vikariátech můžete sledovat na našich webových stránkách,“ sděluje koordinátorka Tříkrálové sbírky Jana Dománková.

Tříkrálová sbírka 2016 probíhá v obcích a městech Vysočiny už od soboty 2. ledna. Například v obci Pohled u Havlíčkova Brodu vybrali koledníci 19 195 Kč, v obci Kámen na Havlíčkobrodsku celkem 5 320 Kč.
Tříkrálová sbírka 2016 proběhne v sobotu 9. ledna mimo jiné v Oudoleni, ve Slavětíně, Vojnovi Městci nebo Dušejově.
Výtěžek sbírky použije charita na humanitární projekty v Indii, na Havlíčkobrodsku například na nákup vozidel pro terénní služby Oblastní charity Havlíčkův Brod, na krytí nákladů vzniklých při odstraňování následků povodní nebo požárů.

Spolupráce: Hana Fikarová


Autor: Milan Pilař


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
Pross lišta