Bubeníček a Ullmann v golčovojeníkovské Goltzově tvrzi

V prostorách Goltzovy tvrze v Golčově Jeníkově je do neděle 3. června přístupna výstava věnovaná Otu Bubeníčkovi a Josefu Ullmannovi, představitelům Mařákovy školy.

obrázek: Bubeníček a Ullmann v golčovojeníkovské Goltzově tvrzi
/uws_images/firmy/083199/clanky/bubenicek-a-ullmann-v-golcovojenikovske-goltzove-tvrzi/000001_h.jpg

Do neděle 3. června si mohou zájemci prohlédnout výstavu v Goltzově tvrzi

Goltzovu galerii, vzniklou po rekonstrukci tvrze v roce 2004, znají již sběratelé z celé republiky. Právem letos v březnu obdržela prestižní vyznamenání – výroční cenu Asociace starožitníků ČR.

/uws_images/firmy/083199/clanky/bubenicek-a-ullmann-v-golcovojenikovske-goltzove-tvrzi/000002_h.jpg
Výstava dvou mistrů krajinomalby je v pořadí už dvaadvacátá, kterou majitelé galerie připravili. Oba autoři jsou prezentováni v krásné kolekci, kterou zapůjčili a poskytli k eventuálnímu prodeji sběratelé jejich díla. Na 34 olejomalbách Oty Bubeníčka (1871-1962) převládají venkovské scenérie v průběhu všech ročních období. Diváka jistě osloví jeho Makové pole, Žahourův mlýn u Mladé Vožice nebo krajinomalba Z Okoře.
Z obrazů Josefa Ullmanna (1870-1922), které v poslední době jsou velmi ceněny, upoutá svou melancholií zejména Ranní nálada, rozměrný obraz Na potoce či Dýňové pole.
Výstava, na níž je vstup zdarma, je otevřena do neděle 3. června, všechny dny od 10.00 do 16.00.


Autor: Pavel Kryštof Novák