Anna K. chystá dva charitativní koncerty i pro zájemce z Vysočiny

Zpěvačka Anna K., která před časem spustila kampaň zaměřenou na podporu prevence rakoviny prsu Chceš žít jako já?, míří na koncertní pódia.

obrázek: Anna K. chystá dva charitativní koncerty i pro zájemce z Vysočiny

Dva charitativní koncerty se budou konat 18. listopadu v brněnské Flédě a 25. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny. Koncerty zpěvačka symbolicky pojmenovala Žiju, zpívám a děkuju a výtěžek ze vstupného věnuje na koupi nového bioptického přístroje, který bude sloužit ke speciální diagnostice nádorů prsu.
Přístroj bude zatím první v ČR a vybranou částku předá zakladatelce Mamma Centra, kde bude také přístroj umístěný. Hlavní součástí kampaně je televizní spot: www.youtube.com/user/tvannak, webové stránky www.chceszitjakoja.cz s informacemi o rakovině prsu, její prevenci a léčbě.

Anna K. se kromě kampaně věnuje také přípravě jejího nového alba, jehož vydání plánuje na počátek roku 2011. Už nyní vypustila do světa dlouho očekávaný nový singl nazvaný Holka modrooká, který si můžete poslechnout zde.
Anna K. se na základě své zkušenosti rozhodla svou kampaní vyburcovat všechny české ženy ke včasnému vyšetření prsou a k pravidelným lékařským kontrolám. Aby pravidelně chodily na sonografické či mamografické vyšetření.
Za posledních třicet let vzrostl v ČR výskyt karcinomu prsu o zhruba 120 procent. Rakovina prsu se tak stala v ČR nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Alarmující je, že počet nemocných stoupá a že tato zákeřná choroba postihuje čím dál mladší ženy.
„Chtěla bych, aby kampaň oslovila všechny ženy a je mým velkým přáním, aby šly a nechaly se vyšetřit. Nejlépe hned! A aby pak chodily pravidelně! Aby nečekaly, až je na vyšetření někdo pošle. Je to můj osobní vzkaz a taky životní zkušenost, která je varováním. Zabere to pár minut a ta krátká chvíle, kterou si věnujete, Vám může zachránit život!“ vysvětluje Anna K.

Autor: Ondřej Rázl

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články