
Havarovaný kamion, foto: Policie ČR
„Sedmatřicetiletý řidič vozu Mercedes s návěsem jel po silnici první třídy ve směru od Mrákotína na Krahulčí a při projíždění úsekem s mírnými zatáčkami nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám a při průjezdu levotočivou zatáčkou najel na pravou krajnici, kde narazil s návěsem do svodidel a vzrostlého stromu. Poté s vozem přejel vlevo do protisměru, kde narazil do svodidel tahačem a skončil na levém boku.
Havarované vozidlo, které převáželo maso a uzeniny, zcela zablokovalo silnici v obou směrech,“ popsala havárii Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Při nehodě se podle informací policistů nikdo nezranil. Policisté u řidiče vyloučili alkohol dechovou zkouškou.
„V místě byla v době nehody hustá mlha, není tedy vyloučeno, že špatná viditelnost mohla mít vliv na vznik této nehody. Největší problémy nastaly při řešení odtahu havarovaného kamionu vzhledem k vysoké hmotnosti nákladu. Policisté odkláněli dopravu po okolních silnicích nižších tříd.
Kolem půl šesté se začalo s vyprošťováním návěsu a o hodinu později se jej podařilo naložit na odtahovou službu. Po nezbytném úklidu místa nehody vozovky byla vozovka krátce před sedmou hodinou ranní zcela průjezdná,“ dodala tisková mluvčí. Při havárii vznikla hmotná škoda ve výši
2 230 000 korun.
Autor: Milan Pilař