V sobotní májový podvečer 7. května se prostorem barokního interiéru chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou ponesou hlasy ukrajinských písní.
Vystoupí zde totiž smíšený třicetičlenný pěvecký sbor Gloria ze Lvova.
Podle sdělení dirigenta jaroměřického chrámového sboru Ladislava Šabackého přicestují ukrajinští zpěváci z Vídně, kde jsou hosty Vídeňského vokálního sboru, vedeného Manfredem Linsbauerem.
„Repertoár Glorie tvoří především církevní pravoslavné zpěvy a spirituální skladby jako Žalm 138, Cherubínská píseň, díla Dmytra Bortnianskiho, Kyrylo Stetsenka a Nykoly Lysenka. Jsou to sbory, které dříve nesměly být zpívány,“ sdělil Ladislav Šabacký.
Sbor Gloria si cestou prohlédne hrad Bítov, jeho členové navštíví i zámek v Jaroměřicích a po svém vystoupení se vrátí opět do Vídně. Koncert, na který je vstupné dobrovolné, začíná v 17.00.
Autor: Pavel Kryštof Novák