V pátek 25. června slavnostně otevřou v Suché, místní části Havlíčkova Brodu, nový kulturní dům. Jeho součástí je také hasičská zbrojnice.
Novostavba nabídne sál se 112 místy, kuchyňku, sociální zařízení, šatnu pro sportovce se sprchami a hasičskou zbrojnici pro místní sbor dobrovolných hasičů s klubovnou a garáží.
„Objekt bude sloužit veřejnosti od července 2010 a obyvatelé Suché, ale i sousedního Svatého Kříže, Květnova, Mendlovy Vsi a Novotnova Dvoru, ho budou využívat především k pořádání různých společenských, kulturních a sportovních akcí.
Kulturní dům se nachází v těsné blízkosti fotbalového hřiště v Suché. Součástí stavby je nová příjezdová komunikace a parkoviště s dvanácti parkovacími místy,“ uvedla Alena Doležalová, tisková mluvčí havlíčkobrodské radnice, která na projekt získala dotaci ve výši 6,7 milionů korun ze strukturálních fondů Evropské unie. Městská pokladna tak doplatila zhruba 4,5 milionu korun.
Stavbu prováděla firma Stavounie spol. s r. o. od dubna loňského roku a celkové náklady dosáhly výše 11,2 milonu korun.
Slavnostní otevření novostavby se uskuteční v pátek v 10.00.
Foto: www.mapy.cz
Autor: Milan Pilař