Policisté objasnili vloupání do chat a jiných objektů

ŽĎÁRSKO: Obviněné dvojici hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

uniweb webyŽďárským kriminalistům se podařilo objasnit sérii vloupání do různých objektů na Žďársku, kterou mají na svědomí bratři ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let. Muži se vloupali do více než deseti objektů a majitelům způsobili škodu přes dvě stě dvacet tisíc korun. Muži byli obviněni ze tří trestných činů, za které jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi

Muži z Novoměstska byli kriminalisty zadrženi v pondělí 17. června v časných ranních hodinách po předchozím souhlasu státního zástupce v místě svého bydliště a na základě shromážděných informací zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání. „Obviněni byli ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci ve formě spolupachatelství“ řekl mjr. Mgr. Karel Marek, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, starší z obviněných mužů byl v minulosti již opakovaně soudně trestán.

Muži byli obviněni z toho, že se za užití násilí vloupali do více než deseti objektů, jako jsou chaty, zemědělské usedlosti a rodinné domy. Ke třem vloupáním došlo v roce 2022, k ostatním od února do května letošního roku. Muži se zaměřili na objekty v obcích nacházejících se mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem. Obvinění muži po vniknutí do objektů tyto prohledali a odcizili různé cenné věci, jako zahradní nářadí, elektroniku, sbírku mincí a pamětních medailí, motocykl Jawa a jiné věci. Svým jednáním způsobili majitelům škodu za více než 220 tisíc korun. Některé odcizené věci prodali a peníze použili pro svoji vlastní potřebu, jiné věci policisté zajistili, obvinění je vydali při domovní prohlídce.

Po provedení nezbytných procesních úkonů byli obvinění muži ze zadržení propuštěni a jsou stíháni na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody až na pět let.

S nastávajícím obdobím letních prázdnin a dovolených bychom rádi připomněli základní zásady zabezpečení domovů a rekreačních objektů. Před odjezdem svůj domov zabezpečte, zkontrolujte, že je všude zamčeno a máte zavřená okna. Vhodným doplňkem jsou správně používané kamery, alarmy či světelné senzory. Nenechávejte v okolí domu žádné věci, které by lákaly zloděje, například žebříky, které mohou být nejen odcizeny, ale i použity k případnému vloupání. Neupozorňujte na svou nepřítomnost na sociálních sítích či ve svém širším okolí. Domluvte se se sousedem na občasných kontrolách objektu, vybírání schránky a jiném. Dojem obydlené domácnosti může odlákat potencionálního zloděje. V případě, že dojde k vloupání do vašeho domu, nevstupujte do obydlí a kontaktujte Policii ČR na lince 158.

por. Ing. Michaela Lébrová, komisařka
20. června 2024


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
čt 20.06.2024 10:450 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024