Po osmatřicetiletém muž ze Žďárska, kterého svědci naposledy viděli v neděli 21. února ve večerních hodinách v místě jeho bydliště, vyhlásili v úterý 23 února policisté pátrání.
„Oznámení o pohřešování muže přijali policisté v pondělí 22. února před polednem. Ihned po něm vyhlásili celostátní pátrání a informace o pohřešování muže byla s jeho popisem předána všem policejním hlídkám.
V neděli po půlnoci bylo jeho auto nalezeno prázdné havarované mezi Hamry nad Sázavou a Sázavou. Pohřešovaný muž o sobě nepodal žádnou zprávu a není kontaktní. Blízcí příbuzní se nejprve snažili muže nalézt sami, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se s žádostí o pomoc na policii,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Podle informací policistů je pohřešovaný muž vysoký přibližně 180 centimetrů, hubené postavy. Má modro šedé oči a hnědé krátké vlasy. Na sobě měl muž naposledy oblečené tmavé rifle, zimní bunda černé barvy, černou flaušovou čepici a tmavou kotníkovou pracovní obuv.
„Policisté propátrali široké okolí místa dopravní nehody, na místě byl nasazen i policejní psovod. Zorganizovali pátrací akci, do které byl nasazen větší počet policistů a hasičů, a prohledali lokalitu obcí Hamry nad Sázavou a Sázava. Po pohřešovaném pátrali policisté také v okolních obcích. Do akce byl nasazen také policejní vrtulník. Policisté prověřili zdravotnická zařízení, autobusová i vlaková nádraží, vozidla taxislužby, obchodní domy, ubytovací zařízení, další příbuzné a známé a muže hledali i na jiných místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet. Do současné doby bez kladného výsledku.
Žádáme proto občany, kteří mají informace o tom, kde se pohřešovaný muž v současné době nachází nebo pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ uzavřela Jana Kroutilová.
Autor: Milan Pilař