Šachový turnaj dětí Okrouhlice 2017

V pořadí třetí turnaj dětí ze šachových kroužků při základních školách, které vedou trenéři ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, se v pátek 23. června uskutečnil v místní sokolovně v Okrouhlici za účasti 42 žáků a žákyň.

uniweb weby

Největší účast dětí v turnaji domácí ZŠ Slunečnice Okrouhlice a ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod - 11, ZŠ Wolkerova a Štáflova Havlíčkův Brod - 6, ŠK Jiskra - 4, ZŠ Lučice a Okrouhlice - 2. Menší účast žáků šachového kroužku z Lučice, byla z důvodu jiné akce školy. Hrál se jeden turnaj řízený šachovým programem na sedm kol, tempem 12 minut pro každého hráče na partii. Vítězem turnaje se po dramatických bojích na šedesáti čtyřech polích, stal nejzkušenější a favorit, Tomáš Němec ze ZŠ Wolkerova, druhý Vítek Fencl ze ZŠ Slunečnice Okrouhlice, třetí Felix Fišer ze ZŠ V Sadech Havl.Brod, kteří obdrželi poháry.

lavním hodnocením turnaje, byly jednotlivé kategorie a zde jsou medailisté:

Děvčata do 7 let : 1. Hanička Bártová - ZŠ V Sadech Havl.Brod 2. Lucinka Kachlířová - MŠ Slunečnice

Děvčata do 8 let: 1. Kristýnka Karlíková - ZŠ V Sadech, Havlíčkův Brod 2. Adélka Celarová - ZŠ Okrouhlice 3. Hanička Bártová - ZŠ V Sadech Havl.Brod

Děvčata do 9 let: 1. Štěpánka Prášková 2. Štěpánka Brejchová (obě ZŠ V Sadech Havl.Brod) 3. Zuzanka Šuveríková - ZŠ Slunečnice

Děvčata do 10 let: 1. Anička Šimánková - ZŠ Lučice 2. Sabinka Kolářová 3.Hanička Koutná (obě ZŠ Slunečnice)

Děvčata do 12 let: 1. Terezka Vodičková - ZŠ Štáflova Havl.Brod 2. Anička Satrapová - ZŠ Wolkerova Havl.Brod

Chlapci do 8 let: 1. Sebastián Průša 2. Kvido Wasserbauer 3. Martin Aufsficír ( všichni ZŠ V Sadech Havl.Brod)

Chlapci do 9 let: 1. Vítek Fencl - ZŠ Slunečnice 2. Felix Fišer - ZŠ V Sadech Havl.Brod 3. Tomáš Koumar - ZŠ Wolkerova Havl.Brod

Chlapci do 10 let: 1. Patrik Pfeffer - ZŠ V Sadech Havl.Brod 2. Matěj Pavliš - ŠK Jiskra (ZŠ Konečná HB) 3. Václav Švásta - ZŠ Slunečnice

Chlapci do 12 let : 1. Michal Žáček - ZŠ V Sadech Havl.Brod 2. Erka Bazarsad - ZŠ Štáflova Havl.Brod 3. Jakub Plachý - ZŠ Wolkerova Havl.Brod

Chlapci do 14 let: 1. Tomáš Němec  2. Jakub Atia (oba ZŠ Wolkerova Havl.Brod)

Vyhodnoceni byli nejmladší účastníci turnaje: pětiletý Štěpán Beránek a šestiletá Lucinka Kachlířová  (oba ZŠ Slunečnice Okrouhlice).

Celkem bylo uděleno 25 medailí, z toho nejvíce 10 (Z-5, S-3, B-2) vybojovali žáci ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod, ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod 5 (Z-1, S-2, B-2), ZŠ aMŠ Slunečnice Okrouhlice 5 (Z-1, S-1, B3), dvě medaile ( Z-1, S-1) ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod a po jedné medaili ZŠ Okrouhlice ( S-1) , ZŠ Lučice ( Z-1) ZŠ Konečná ( S-1), kterou representoval Matěj Pavliš (ŠK Jiskra).

Poháry, medaile vítězům předal starosta Lubomír Pospíchal, který nad turnajem převzal záštitu, organizačně, včetně rozhodčích, zabezpečil ŠK Jiskra Havlíčkův Brod. Všichni účastníci obdrželi věcné ceny. Turnaj i prověřil šachové dovednosti dětí, co se v šachových kroužcích, ale i účastí na turnajích během školního roku naučily v této královské hře a jak se trenéři shodli, děti ve většině zaznamenaly velké pokroky, znalosti šachové hry, řada z nich má šachový talent.

Podrobné výsledky spolu s mnoha fotografiemi naleznete na webových stránkách ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
so 24.06.2017 18:11




1 +
 
Související
Nejčtenější

Hlavní zprávy

 

uniweb webíky