
Ředitel školy Michal Scigiel se zahradníkem Vladislavem Vejtasou
V zahradě je soustředěna celá plejáda zajímavých prvků - vyvýšený záhon, kam budou žáci set různé rostliny, záhon na polní plodiny, bylinková spirála, jezírko s molem, broukoviště s různými dřevinami, kamenný útulek pro ještěrky, živý plot různých keřů s jedlými plody na mlsání.
„Snad nejvíce se povedl hmyzí hotel tvořený z různých druhů dřev, vlnitého papíru a cihel, se zelenou střechou osázenou žákyněmi školy rozchodníky. Děti si tak uvědomily, že příroda může vegetovat i na docela malém prostoru,“ sdělil tvůrce zahrady Vladislav Vejtasa.

Útulky pro hmyz jsou připraveny
Slavnostního otevření se v pondělí 29. září odpoledne zúčastnil mimo ředitele školy Michala Scigiela a pedagogických pracovníků i starosta města Jaroslav Soukup, který ve své řeči vyzdvihl užitečnost přírodních zahrad, v nichž se děti nenásilnou cestou učí lásce k přírodě, k životnímu prostředí, ke všemu, co je obklopuje.
Náklady činily sto dvacet tisíc korun. Z toho osmdesát tisíc byla dotace od kraje, zbytek, čtyřicet tisíc doplatilo město. „S výsledkem jsem moc spokojen, ale konečná to není, chci, aby každým rokem přibylo na zahradě něco nového,“ uvedl ředitel Michal Scigiel.
Úvodní foto: Bylinková spirála s jezírkem
Autor: Pavel Kryštof Novák
Fotogalerie
Komentáře
Sdílet článek